Біля будівлі уряду громадяни звели інсталяцію з великих сигаретних пачок оливкового кольору, на яких — сліпе око та пошкоджені раком органи. З 2012 року такі упаковки для сигарет робить Австралія, і через них Україна судиться з цією країною у СОТ. У березні 2012 року Кабмін надіслав вимогу щодо консультацій з Австралією у Світовій організації торгівлі через запровадження країною однотипних упаковок для цигарок. Нібито австралійський парламент порушує міжнародне законодавство про інтелектуальну власність, бо усі сигаретні пачки там однакові, на бренд вказує тільки невеликий підпис внизу. Це мало б звести силу бренду до нуля. На думку активістів, такий крок сприяє зменшенню кількості курців (в Австралії вона одна з найнижчих у світі — 12%), а отже, непокоїть тютюнові корпорації.
Після трьох етапів консультацій розпочалася судова тяганина. У суперечці до України долучилися Індонезія, Куба, Нікарагуа, Гондурас. «Ми були першими у світі, хто «відважився» на захист тютюнових корпорацій без жодного економічного зиску. Якщо справу вирішать на користь нашої сторони, Україна не отримає жодних компенсацій. При цьому країна витрачає гроші на розгляд справи у СОТ. Міністерство економічного розвитку не надає інформації про те, хто представляє Україну у суді і у скільки обходиться суперечка», — коментує керівник громадської організації «Життя» Андрій Скіпальський. Активіст припускає, що українські урядовці почали розбирання у СОТ через прохання про захист від тютюнових корпорацій.
Відмова від позову може принести Україні матеріальні бонуси. У квітні цього року посол Австралії в Україні і дипломати вели переговори з українською владою щодо надання нашій країні гуманітарної та фінансової допомоги. Серед умов співпраці — вимога, щоб Україна вийшла з тютюнової суперечки. «Припинити участь України у цій справі надзвичайно просто, — переконаний директор громадської організації «Інститут Медіа Права» Тарас Шевченко. — На рівні Міністерства економічного розвитку і торгівлі треба підписати лист, надіслати його у СОТ, і позов відкличуть».
Активісти назвали основних тютюнових лобістів в Україні: запит від України щодо консультацій у СОТ 2012 року підписав Валерій П’ятницький, нинішній радник прем’єр-міністра. Серед інших лобістів активісти називають директора департаменту співробітництва з СОТ та з питань торговельного захисту Світлану Зайцеву, заступника міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олену Зеркаль. Громадськість вимагає у міністра економічного розвитку Айвараса Абромавічуса і прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка звернути увагу на справу і вийти із судової суперечки. На думку активістів, для України це справа честі.