Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Аграріїв пересадять на українські трактори

У галузевому міністерстві мають намір протягом п’яти років замінити до 60% сільгосптехніки
29 травня, 2013 - 11:32

Держава підтримуватиме виробників української сільськогосподарської техніки. Такі плани озвучив директор Департаменту інженерно-технічного забезпечення та сільськогосподарського машинобудування Мінагроппроду Олександр Григорович під час спеціальної наради з даного питання.

«Завдяки державній підтримці галузі сільгоспмашинобудування ми плануємо в наступні п’ять років збільшити імпортозаміщення до 60%, за нинішньої складової — на 20%», — пояснив чиновник. За його словами, для цього міністерство почало впроваджувати низку інвестиційних проектів з виробництва зернозбиральних комбайнів, сучасних тракторів та створення потужностей для виробництва широкозахватних посівних комплексів та технологічного переоснащення діючого парку обладнання. Тож одне з завдань — зробити доступною сільгосптехніку для малих та середніх сільгоспвиробників. Нагадаємо, що раніше міністр агрополітики Микола Присяжнюк сказав, що в рамках реалізації Програми активізації розвитку економіки на 2013—2014 роки будуть удосконалені умови фінансового лізингу для придбання аграріями чотирьох тисяч сільгоспмашин щорічно.

Чи пересядуть українські фермери на вітчизняні трактори? Які шанси українського сільгоспмашинобудування вистояти в конкуренції з імпортним обладнанням? Про це та інше «День» запитав експертів.

«ПОТРІБНО СТВОРЮВАТИ ФІНАНСОВІ МЕХАНІЗМИ ПРИДБАННЯ ТАКОЇ ТЕХНІКИ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ»

Геннадій НОВІКОВ, голова «Аграрного союзу України»:

— Не правильно бути на задвірках сільського машинобудування, і те, що наші виробники намагаються відвоювати свої позиції, — нормально. Інша справа, що є певна причина, з якої українці, наприклад, купують білоруську, а не українську продукцію. І її треба враховувати. Коли почнеться підтримка і розвиток свого сільгоспмашинобудування, головне, щоб це не створювало штучних перешкод у доступі українського сільгоспвиробника до найновіших досягнень техніки та технології, які можна купити за кордоном. Я поки що не бачу таких намагань, є певне стимулювання вітчизняного виробництва — і це правильно. З іншого боку, якщо до трактора тільки українські колеса прикрутять, то це не зовсім вітчизняні трактори. До створення українських ще треба чимало працювати. Сьогодні і в цьому напрямку розвивається лише велико-товарна збірка.

Ще одне: в програмі розвитку сільгоспмашинобудування є гроші на підтримку створення комбайна чи тракторів, але на підтримку споживачам для придбання цієї техніки — нуль. Тож в Україні вже вдруге намагаються запровадити підтримку лише сільгоспмашиновиробників, тоді як потрібно створювати фінансові механізми придбання такої техніки для споживачів.

В іншому випадку — техніка буде не затребуваною, бо її просто не зможуть купити. Слід додати в програму механізми, за якими товаровиробники купуватимуть таку техніку (лізинг, кредит), бо іноземна техніка мотивується. Інакше можна скільки завгодно виробляти українську техніку, але якщо споживач не матиме коштів чи механізмів для її придбання, то вона так і стоятиме на складах.

Наталія БІЛОУСОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: