Увечері вівторка перший віце-прем’єр, міністр фінансів України Микола Азаров повідомив журналістам, що Кабмін розглядає можливість закріплення в Податковому кодексі принципу прив’язки розміру акцизних зборів до рівня інфляції. «Автори цього розділу пропонують запровадити постійні ставки акцизного збору, змінюючи їх лише на параметри інфляції... На мій погляд, це дуже приваблива пропозиція», — зазначив Азаров за підсумками другого засідання робочої групи з підготовки проекту Податкового кодексу.
За його словами, запровадження такого механізму визначення розміру ставок дозволить виробникам ефективніше планувати свою роботу.
Як повідомив Азаров, робоча група у вівторок розглядала, крім акцизного збору, такі розділи проекту Кодексу, як оподаткування прибутків фізичних осіб, місцеві податки, спеціальні режими оподаткування. Азаров зауважив, що практично по всіх розділах планується зниження податкового навантаження і розширення бази оподаткування. Зокрема, у сфері місцевих податків пропонується п’ять їх видів виключити як неефективні через складну процедуру адміністрування, але запровадити нові, серед яких — податок на спадок.
Міністр фінансів також нагадав, що планується поетапне зниження ставок податків. Він зазначив, що робота над проектом Кодексу йде за планом, і в травні він може бути винесений на розгляд парламенту і прийнятий ще до літніх канікул Верховної Ради. За словами Азарова, просування за таким графіком дозволить розробити держбюджет-2008 на новій податковій базі.
Голова Мінфіну також повідомив, що наступне засідання робочої групи відбудеться 3 квітня. До цієї дати очікується завершення Нацбанком України розрахунків довгострокових макроекономічних прогнозів, які будуть використані при розробці Податкового кодексу.
Удосконалення податкового поля країни, очевидно, також відбувається за участю прем’єр-міністра. Днями він повідомив, що Кабінет Міністрів уже знизив непрямі податки на підприємства в 2006 році на 3% від обсягу валового внутрішнього продукту, що стало поштовхом для відновлення економічного зростання, і має намір продовжувати таку політику. «Цього року знизимо ще на 4%, а може, і більше», — сказав прем’єр-міністр на спільному засіданні уряду і правління Української спілки промисловців і підприємців у вівторок.