Високі технології нині грають надзвичайно важливу роль у будь- якому серйозному бізнесі. Адже без них можна дуже швидко втратити всі конкурентні перваги і ринкові позиції... «IТ — один з найважливіших факторів професійного ведення сучасного бізнесу, що дозволяє отримувати й належним чином інтерпретувати необхідні дані, розуміти ключові рушійні сили бізнесу, а також підвищити швидкість реагування на запити клієнтів та умови ринку, що постійно змінюються...», — переконує генеральний директор «Цеппелін Україна» Франк Янас.
Його компанія — підрозділ німецької компанії Zeppelin (виробник та постачальник різноманітної промислової техніки, в тому числі землерийних і дорожніх машин, сільськогосподарської техніки тощо, а до 1937 року — виробник дирижаблів) і дилер всесвітньо відомої CATERPILLAR — впровадила систему управління ресурсами підприємства на базі Microsoft Dynamics NAV — повнофункціонального інтегрованого рішення для ведення бізнесу. Вона дозволяє вирішувати різноманітні завдання в сфері фінансового управління, аналізу бізнесу, управління виробництвом, дистрибуції тощо, до того ж ця система ще й інтегрована з існуючими системами бухгалтерського обліку. За даними INSIS, сьогодні цією системою користуються понад 50 тисяч компаній у більш ніж 30 країнах світу, включаючи й Росію. Віднині така система є i в Україні.
Консультантом, що здійснював впровадження, стала українська компанія Innoware. Вона спеціалізується на впровадженні систем управління ресурсами підприємства (ERP) на базі продуктів Microsoft. І хоча на конкурсі їхніми суперниками були такі відомі бренди, як SAP і Terrasoft, можливість бути втіленим в «Цеппелін Україна» дістав саме Microsoft Dynamics. «NAV ми обрали через швидкість запровадження...», — коментує рішення «Цеппелін Україна» Франк Янас.
Як повідомили представники компаній-учасників проекту, система була запроваджена ще в червні 2006 року, і нині вже дає прибуток. А загалом інвестиції в проект (обсяг їх не розголошується), як прогнозує генеральний директор компанії Innoware Дмитро Попінако, окупляться за шість місяців, а то й швидше.
А до запровадження нової системи вся бухгалтерія, всі справи, як стверджує маркетинг-менеджер «Цеппелін Україна» Тетяна Ільїна, велися в елементарному Excel. «І 90% всієї інформації доводилося вводити вручну...», — додає Наталія Панкова, керівник відділу продажу запчастин цієї компанії. До речі, за словами підприємців, у розпорядженні компанії близько 1,2 мільйона найменувань запчастин, і зі стандартним Excel було важкувато. «Клієнти вимагали від нас прискорення роботи», — розповідають підприємці. Власне, у зв’язку з цим і вирішили перейти на нову, якісну систему управління.
Як стверджує Дмитро Попінако, середня успішність подібних проектів у світі — 26%. У даному ж проекті вдалося досягнути навіть якогось неймовірного результату — 98%. «ERP-проекти можуть бути успішними в Україні! — констатує Попінако і додає про стан українського бізнесу загалом: — Конкурентний бізнес може бути створений не лише шляхом лобіювання якихось законопроектів у парламенті. Він може бути створений навіть у тому економічному середовищі, в якому працюють українські підприємства. I для цього не обов’язково вступати в якусь політичну партію чи шукати якийсь інший «дах». Для цього важливо сфокусуватися на бізнес-показниках, на амбіціях врешті-решт...».
Про успішність проекту говорить і генеральний директор «Цеппелін Україна» Франк Янас. У планах його компанії — поставити в Україну в цьому році близько 300 одиниць техніки, в наступному — близько 500. Тож передбачається впровадження додаткових модулів для програмного забезпечення, розширення набору засобів бізнес-аналітики. Як наслідок компанія планує досягти трикратного зростання протягом найближчих чотирьох років. І це не в останню чергу за рахунок використання сучасного програмного забезпечення.