Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

АНКЕТА «Дня»

29 грудня, 2004 - 00:00

Напередодні Нового року «День» попросив постійних авторів, експертів і читачів газети відповісти на чотири запитання анкети.
1. Ваша «формула»: 2004 рік в історії України — це...
2. 2004 рік у вашому житті: які найважливішi рішення вам довелося приймати?
3. Які матеріали, теми, автори «Дня» вам найбільше запам’яталися і що б ви хотіли побачити на сторінках газети 2005 року?
4. Ми розраховуємо, що в новорічну ніч до країни звернеться новообраний президент. А якби вимовити тост доручили вам, що б ви сказали?

В’ячеслав ЮТКІН , голова наглядової ради банку «НРБ — Україна»:

1. Це рік народження української нації. Вражаюче, але 13 попередніх років з дня проголошення незалежної держави були лише тривалим підготовчим періодом до отримання справжньої свободи і незалежності нашим народом. Переконаний, що 2004 рік — найбільш знаменний у новітній історії України і події листопада увічнять його в пам’яті не лише українців.

2. Я пишаюся тим, що зміг знайти аргументи й переконати московське керівництво фінансової групи НРБ не лише продовжити, але й збільшити фінансування наших проектів в Україні. Ми ще на початку року, затверджуючи бюджет, передбачали, що 2004-й з урахуванням виборів президента буде не кращим роком для української економіки, однак передбачили, що за тимчасовим спадом неминуче буде різке піднесення. Результатом цього рішення стало завершення будівництва найбільшого в СНД відкритого аквапарку «Мигдалевий гай» і курортного комплексу «Море» в Алушті, збільшення інвестицій у банківський і страховий бізнес.

В особистому житті я прийняв для себе, мабуть, найважче і найсміливіше рішення — зв’язати своє життя з людиною, яку, як мені здається, я шукав усе життя. Знаю, що в багатьох рідних і друзів воно викликало неоднозначне тлумачення. Щиро вдячний тим, хто зміг піднятися до його розуміння й сутності.

3. Завжди з непідробленою цікавістю читаю матеріали «Дня» на економічну тематику. Для непрофільного видання це дуже висока планка. Як і в усіх матеріалах «Дня», тут хороший рівень аналітики й інформованості. Ваш Княжанський — просто розумник! Його матеріали про закриті й незрозумілі аспекти урегулювання 2004 року газового боргу України перед Росією гідні бути серед кращих публікацій року.

На сторінках газети зразка 2005 року хотілося б ближче познайомитися з оточенням Віктора Ющенка, з основними фігурами в його виборчому штабі. Думаю, що коли це буде зроблено професіонально, ми зможемо частково довідатися, як розвиватиметься Україна в найближчі декілька років.

4. Єдність. Дезінтеграційні процеси в Україні ніколи не були сильними та небезпечними, хоча й викликані штучним шляхом. Уперше біля керма цих процесів — люди, наділені державною владою, що довгий час репрезентують Президента в регіонах. Як тут розібратися простій людині, якщо вона звикла цим людям довіряти!

А ще б — щастя і благополуччя. Народ, з прав якого так довго знущалися, гідний кращої долі. І він уже зробив крок їй назустріч. На місці нового Президента я б поклявся, що не ошукаю свій народ.

Володимир СПІВАКОВСЬКИЙ , вчений, бізнесмен, письменник:

1. 2004 рік в історії України — це перпендикуляр, який вона вибудувала до навколишнього світу.

2. Такі люди, як я, дозволяють собі, крім бізнесу, писати книги-романи про майбутнє, не лише спостерігаючи за тим, що збувається, а що ні, але й наближаючи це майбутнє. Я ризикнув дещо вгадати у своїй останній книзі «Якщо ти гідний більшого, порушуй правила», одягнувшись у шкуру Нострадамуса і порушуючи правила, де тільки можна.

3. Найбільше враження справляє полеміка на шпальтах газети. Особливо щодо освіти, якій газета «День» приділяє виняткову увагу. Дійсно, чому батьки мають терпіти примітивний стандарт освіти, вчителі — принизливий статус, а діти — безперспективне майбутнє? Тим більше, що все це, виявляється, легко виправити. Друга важлива тема — це, звичайно, конкурс «Бренд року», який протягом усього року висвітлювався яскраво, влучно і результативно.

4. Сильним — не впустити свій шанс. Слабким — iти за розумними. Розумним — заробляти гроші. Грошам — радувати бідних. Бідним — вірити сильним.

Газета: 
Рубрика: