Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Банки сподіваються на усунення бюрократів

29 грудня, 1999 - 00:00

На його думку, є цікава закономірність: як тільки міжбанківське кредитування падає, відразу ж зростає надходження кредитів до економіки і навпаки. Схоже, що в банків не менш налагодженим є зв'язок і з політикою. За словами О. Сугоняко, протягом листопада до банківської системи повернулися гроші, які з неї пішли під час виборчої кампанії. За місяць помітно зросла питома вага коштів до затребування — з 39,4% до 43,2%, а також строкових депозитів — з 21,3% до 23,1%.

Але фінансовий результат за 11 місяців по індикативній групі банків (79) невтішний: прибуток у гривнях поменшав з 365 млн. на 1 грудня 1998 р. до 342, 7 млн. на 1 грудня 1999 р., у доларах — відповідно з 106,5 млн. до 72,8 млн.

— Наступний рік відрізнятиметься від року, що завершується, і я вважаю, що він відрізнятиметься в кращий бік. Навіть попри ті проблеми, що на нас чекають уже в березні в зв'язку з обслуговуванням зовнішнього боргу. Передусім цей оптимізм базується на тому, що в нас зараз формується новий уряд, є новий прем'єр, якого ми добре знаємо й у чию здатність змінити економічну ситуацію на краще віримо. Тому ми, в міру своїх можливостей, сприятимемо тому, щоб реформи рухалися. Насамперед я маю на увазі поліпшення умов для роботи підприємств. Навіть незначні, з погляду витрат, кроки (наприклад, усунення бюрократа від витоптування бізнесу) можуть розширити можливості банківської діяльності, — сказав О. Сугоняко.

Президент АУБ вважає, що багато що наступного року залежатиме й від Нацбанку: адже навіть правильну економічну стратегію уряду можна звести нанівець неадекватною політикою центрального банку. Основна вимога АУБ до нового голови НБУ — професіоналізм. Тому ми підтримаємо ті пропозиції, котрі подасть керівництво Кабміну, зазначив О. Сугоняко.

Петро ІЖИК, «День»
Газета: 
Рубрика: