Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Без обмежень?

Мінагропрод України пропонує скасувати квотування експорту кукурудзи
27 квітня, 2011 - 00:00
ФОТО З САЙТА zerno-ua.com

Міністерство аграрної політики та продовольства України запропонувало урядові скасувати квотування експорту кукурудзи, яке діє в країні до 30 червня 2011 року. Як повідомила прес-служба міністерства, проаналізувавши баланси зернових, Мінагропрод дійшов висновку, що Україна до кінця маркетингового року (МР, липень 2010— червень 2011) може постачити на зовнішні ринки 2 мільйони тонн кукурудзи.

Що стосується квотування експорту інших зернових, яке також діє до 30 червня, Мінагропрод пропонує його зберегти, але не подовжувати після закінчення цього терміну.

Зняти обмеження експорту зерна владу підштовхують великі обсяги перехідного зерна, які формуються в Україні на початок наступного сезону. За оцінками аналітиків, при поточних темпах експорту вони можуть перевищити 6 мільйонів тонн, що є рекордним показником останніх років. Тому за два місяці, які залишилися, експортерам, доведеться працювати в посиленому режимі, аби розвантажити ринок.

Ще одна причина, з якої уряд, скоріше за все, скасує квоти, — іміджевий чинник, запевняють експерти. Критика дій української влади на ринку зерна за останніх півроку була безпрецедентною. Своє несхвалення встигли висловити ЄБРР, Світовий Банк, Європейська бізнес-асоціація, Американська торговельна палата, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, амбасади та представники урядів цілої низки країн, зокрема США. Тому зняття обмежень — це ефективний спосіб обілитися, особливо якщо подати цю ухвалу як крок назустріч побажанням торговельних партнерів.

Про наслідки подібної ініціативи для українських аграріїв, а також споживачів «День» запитав у президента асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекса Ліссітси:

— Я підтримую такі ініціативи міністерства, бо завдяки їм аграрії хоча й не покриють всі свої збитки, але країна в цілому поправить свій інвестиційний імідж у світі. Ще одне: Україна — глобальний гравець на цьому ринку. Тому її вихід супроводитиметься підвищенням ціни на цей товар у середньому на 20—30 доларів за тонну. За моїми підрахунками, на початок збирання нового врожаю можна експортувати на зовнішні ринки ще 4 мільйони тонн кукурудзи.

Наталія БІЛОУСОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: