Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Благоустрій і вандалізм

Як витрачаються кошти, що надходять від бізнесу
7 серпня, 2007 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

За площею та кількістю населення Оболонський район столиці наближається до обласного центру: тут мешкає 320 тисяч чоловік — 17% всього населення столиці. Відтак проблем тут дуже багато.Але, як показало інтерактивне опитування під час громадських слухань в Київський державній міській адміністрації, роботою районної райдержадміністрації задоволені 89% мешканців, не задоволених — 6%, іншим — байдуже. На сьогодні це перший район столиці, де влада досягла таких показників. Голова Оболонської РДА Вадим Ягодка пояснює це просто: «Люди бачать скільки нами зроблено».

За словами Ягодки, в районі достатньо коштів на благоустрій. «Ми працюємо вже понад 20 років, постійно перевиконуючі всі показники бюджету, спрямовані на соціально-економічний розвиток», —говорить він, підкреслюючи, що основне джерело бюджетних надходжень на сьогодні —це малий та середній бізнес. «В районі зареєстровано більше 45 тисяч комерційних структур і підприємств. Понад 60% районного бюджету формується завдяки роботі малого та середнього бізнесу, завдяки промисловості нашого району». Звідси, на його думку, — можливість виконувати і перевиконувати бюджетні показники. «А надлишкові гроші ми можемо направляти на розвиток і благоустрій району, на соціальну допомогу малозахищеним верствам населення», — підкреслює Ягодка.

Оболонський район — це район активної забудови. Тут споруджуються парки, набережна, зводяться нові будинки. Серед останніх проектів — будинок для людей похилого віку. Ідея трохи незвична, як для великого міста, проте районна рада з ентузіазмом ставиться до неї, хоча серед мешканців району є і негативні відгуки на цю ініціативу. Щоб з’ясувати ставлення населення, проводяться громадські слухання. «У нас є проект, будувати будем за гроші району», — підкреслює Ягодка і вказує, що мешканці сусідніх до цієї новобудови будинків від цього лише виграють: «Ми всі роботи намагаємося проводити в комплексі, як, наприклад, при забудові набережної. Так і тут. Якщо ми почнемо споруджувати будинок для людей похилого віку, то обовязково сусідні будинки теж будуть приведені у відповідний стан до новобудови».

Не останнє місце в бюджетному розподілі займають і районні дороги. Щоправда, і тут є проблеми. Так, будівництво кільцевої дороги до вулиці Вишгородської тимчасово призупинено. «Це дорога республіканського значення, — підкрслює Ягодка і додає, що виконує будівництво «Київавтодор». — Районна влада зверталася до «Укравтодору», яке опікується будівництвом, але, напевне, в них поки немає коштів на цю роботу», — резюмує районний голова. Він наголошує на тому, що районна влада зi свого боку зробила все, що могла — «на районні кошти зробили проект кільцевої дороги до станції метро «Герої Дніпра» і передали цей проект Київавтодору». Тепер все залежить від того, як республіканські служби виконають цю роботу, говорить Вадим Ягодка.

У «Київавтодорі» розповіли «Дню», що «справді термін закінчення дороги — у 2008 році». На це заплановано витратити 168 мільйонів гривень. Нову дорогу буде прокладено і в районі Куренівського ринку. «Це дозволить проїхати від вулиці Фрунзе до вулиці Скляренка, не зупиняючись біля ринку. Кошти на це у нас є, роботу вже розпачили, і відповідні служби займаються цим питанням», — додав Ягодка.

Він зупинився і на інших проблемах, на розв’язання яких очікують мешканці району. У двох мікрорайонах відсутні школи. Мами справедливо обурюються. «Районна влада думає над цим, — запевняє він. — Ми вже знаємо, що у новій школі буде басейн». За його словами, «по проекту — це буде чи не найкраща школа у місті». Чому не будувалася раніше? А тому, відповідає Ягодка, що «була проблема виселити звідти парковки, але ми домовились і зараз там вже викопано котлован».

Озеленення району теж коштує районнiй владі великих зусиль, адже більша частина Оболоні знаходиться на намивних пісках, тому за кожне деревце доводиться боротися, говорить Ягодка. «По зеленій зоні всередині кварталів робимо такі невеличкі металеві огорожі, стовпчики ставимо, щоб машини не заїжджали на зелену зону», — розказує представник влади.

Є в цьому районі і «хвороба», з якою важко боротися в принципі — вандалізм. Як відзначає Ягодка, на Оболонській набережній невідомі регулярно здирають з бюветів вагонку, спилюють гарні металеві паркани. «Нещодавно спиляли вісім секцій, — обурюється він, — а кожна секція — 800 гривень». Поки що не знаємо, як з цим боротися, не сторожів же ставити біля кожного паркану, відзначає Ягодка.

Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: