У п’ятницю у Верховній Раді України, як заявив спікер Андрій Парубій, буде представлено проект державного бюджету України на 2018 рік і почнеться його обговорення депутатським корпусом. Відповідний законопроект №7000 учора був опублікований на сайті парламенту. «Це перший бюджет країни, який перевищить цифру в один трильйон», — не без гордості заявив при обговоренні бюджету на засіданні уряду прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він назвав основні параметри головного кошторису країни: зростання ВВП становитиме 3%, інфляція — 7%, дефіцит бюджету — 2,4% ВВП. При цьому Гройсман підкреслив, що прогноз основних макроекономічних показників є консервативним і може бути скоригований протягом року.
За його словами, 2018 року мінімальна заробітна плата зросте на 16,3% до 3723 гривень, а в цілому на соціальні витрати в проекті бюджету заплановано 122,7 мільярда гривень. «Наше завдання — щоб доходи громадян почали зростати швидше, ніж інфляція, ніж зростання цін», — заявив Гройсман. За його словами, витрати на оборону уряд планує збільшити до 5% ВВП (до 164,9 мільярда гривень). На дороги 2018 року планується надати 44 мільярди. Коштів, виділених до місцевих бюджетів, буде на 32% більше, ніж 2017 року. Вони перевищать 321,1 мільярда гривень. 7,3 мільярди надаються в проекті держбюджету на розвиток аграрного сектора. Уряд пропонує збільшити витрати на освіту до 217,5 мільярда, на науку — до 7,9 мільярда, на охорону здоров’я до 112,5 мільярда гривень.
«Я думаю, що деякі політикани вже сьогодні почнуть критикувати (проект бюджету), — передбачає Гройсман. — Вони критикують — ми будуватимемо дитячі садки, вони критикують — ми будуватимемо дороги. Прошу українських громадян займатися своїми справами й робити своє життя кращим і не слухати тих, хто хоче вас спрямувати в депресію. Ніякої депресії, а тільки рух уперед», — сказав прем’єр-міністр, передуючи, таким чином, дискусії з опозицією. На його думку, бюджет-2018 стане бюджетом розвитку.
Чи погодяться з цим твердженням народні депутати? Відповідаючи на відповідне запитання «Дня», глава парламентського комітету фінансової політики й банківської діяльності Сергій Рибалка зазначив, що у парламентаріїв ще не було можливості для ознайомлення із законопроектом — до комітету він іще не потрапив. Проте, він упевнений, що комітет внесе до цього бюджету свої пропозиції. Не змінилася, за його словами, й позиція фракції Радикальної партії Олега Ляшка. Вона полягає в тому, сказав «Дню» Рибалка, що «наповнення бюджету можливе лише через реформи і зростання ВВП, причому не на 3%, як це сьогодні планується владою, а значно більшими кроками. І тоді ми зможемо зробити нашу країну економічно незалежною й сильною».