Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Чому холодильник у Великій Димерці попав у Книгу рекордів?

8 липня, 2009 - 00:00
16 ТИСЯЧ КВАДРАТНИХ МЕТРІВ БАГАТОЯРУСНИХ СТЕЛАЖНИХ КОНСТРУКЦІЙ З ТЕМПЕРАТУРОЮ ВІД -25°С ДО +5°С МОЖУТЬ ВМІСТИТИ ДО 25-ТИ ТИСЯЧ ТОНН ПРОДУКЦІЇ. І ЧЕРЕЗ КРИЗУ ВОНИ НЕ ПУСТУВАТИМУТЬ... БАЖАЮЧИХ ОРЕНДУВАТИ «СВОЮ ПОЛИЧКУ» У ГІГАНТСЬКОМУ ХОЛОДИЛЬНИКУ — БІЛЬШ НІЖ ДОСТАТНЬО, ПЕРЕКОНУЮТЬ ВЛАСНИКИ КОМПЛЕКСУ / ФОТО ЯНИ ЧИЖАНЬКОВОЇ

На ринку України розпочав роботу холодильний складський комплекс-рекордсмен. У селі Велика Димерка Броварського району Київської області закінчили будівництво автоматизованого логістичного комплексу для зберігання і подальшої обробки товаропотоку заморожених продуктів загальною площею 16 тисяч квадратних метрів. Інвестиції в проект склали 20 мільйонів доларів.

«Про потужності комплексу свідчать технічні характеристики, — розповідає представник власника комплексу — компанії Ice Terminal — Юрій Осмак. — Комплекс може зберігати до 25 тисяч тон продукції одночасно». Для України це рекорд.

Для доставки вантажів комплекс оснастили автомобільним та залізничним під’їздами. Тримати необхідну температуру буде найсучасніше устаткування від провідних виробників холодильного обладнання: приблизно 40% площ віддано під універсальні камери, де температура зберігання від +5 до -24, решту ж холодильного складу займають морозильні камери, де температура мінус 25. Оптимізувати ж бізнес-процеси на складі дозволять сучасні IT-рішення, а також спеціальне програмне забезпечення wms.

Унікальність об’єкту на теренах нашої держави підтверджена документально: за найбільші на сьогодні параметри його занесли до Книги рекордів України та нагородили спеціальним сертифікатом. «Це найбільший термінал у нашій країні, — констатує керівник проекту «Книга рекордів України» Ігор Підчебій. — Дане досягнення потрапить у розділ бізнесу та ІТ-технологій. На жаль, ця категорія в Книзі рекордів України заповнена недостатньо».

Початок роботи нового холодильного комплексу є важливою подією для харчової галузі України. «Впровадження сучасних технологічних досягнень дозволить дотримуватися найвимогливіших світових стандартів у галузі зберігання харчових продуктів», — вважає Осмак.

Дотепер же, як розповів перший партнер логістичного центру — директор компанії ISG Олег Бухов, в Україні відчувався дефіцит холодильних складів. «Ми як компанія-імпортер раніше не могли собі дозволити завозити багато рибної продукції. Тепер же всі українці, а особливо кияни, зможуть насолоджуватися найсвіжішою та делікатесною замороженою продукцією. Завдяки відкриттю центру споживачі отримають не тільки гарну продукцію, але й, що не менш важливо, нижчі ціни. Адже, наприклад, ми до цього часу орендували складські приміщення по всьому Києву. А тепер сконцентруємо всі сили в одному місці, що значно скоротить логістику, а отже — й ціни», — обіцяє Бухов.

Тож власників нового логістичного комплексу не дуже турбує, що у світі вирує економічна криза... Адже, за словами Юрія Осмака, клієнтів хоч відбавляй. «На сьогодні в нас дуже багато бажаючих орендувати логістичний центр. Навіть більше, аніж об’єкт дозволяє вмістити», — розповідає він.

Вікторія ПРАСОЛ, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: 
Рубрика: