Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«День інноваційних ідей» прийде до Києва

20 березня, 2001 - 00:00

Всесвітній банк визначив такі теми для інноваційного конкурсу: охорона здоров’я та профілактика захворювань, соціальний захист найбільш вразливих верств населення, охорона навколишнього середовища, покращання державного управління. Першим кроком до участі в конкурсі є подання українськими організаціями короткої пропозиції за визначеною формою до Представництва ВБ в Україні до 12 квітня 2001 року. Після розгляду коротких заявок експертна комісія запропонує відібраним організаціям надіслати свої повні пропозиції. Проекти, що увійдуть до фіналу, змагатимуться за отримання фінансування за рахунок інноваційних грантів. На завершальному етапі організації-фіналісти будуть запрошені взяти участь у Дні інноваційних ідей та Форумі знань, які відбудуться в Києві 8 — 9 червня 2001 року. На Форумі знань учасники з України, Білорусі та Молдови матимуть змогу обмінятися набутим досвідом та обговорити проблемні питання.

Найкращі проекти, які брали участь в інноваційному конкурсі, отримають від Свiтового банку гранти на загальну суму $100 тисяч. Планується, що розмір інноваційного гранту становитиме від $10 тис. до $20 тис. За словами Д. Деркача, інші донорські організації та приватні компанії також мають намір сприяти фінансуванню.

Тим часом Представництво ВБ в Україні оголосило про підсумки конкурсу за програмою малих грантів, який проводився вдруге. Цього разу було отримано 365 заявок з усієї України. Переможцями визнано десять неурядових організацій — вони отримають гранти по $5 тис. на втілення проектів, спрямованих на вирішення актуальних проблем соціального розвитку. Серед найцікавіших — проект очищення озера у місті Боярка Київської області: складний гідротехнічний захід здійснюватиме громадська організація «Енерго-Еко». Львівський «Лад» поставив собі за мету розробити першу в Україні комп’ютерну гру-посібник українською мовою, яка стане альтернативою засиллю закордонних аналогів. Інший лауреат — кредитна спілка з Харкова «Жіноча взаємодопомога», яка тісно співпрацює з бізнес-центром, прагне до того, аби жінки-підприємці не тільки отримували більше позик, але й здобували практичні навички з мікрокредитування.

Петро ІЖИК, «День»
Газета: 
Рубрика: