Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Держава "оборонці" - друг, товариш і... ворог

20 червня, 1997 - 00:00

"Генерали" вітчизняної військової промисловості жартують, мовляв, Україна незабаром буде спроможною оборонятися тільки тризубами. При цьому пригадують, що зовсім недавно наш військово-промисловий комплекс був одним із наймогутніших у світі, про що дбав уряд, щоправда, країни, якої вже не існувало. Отже, Українська держава відіграла деструктивну роль стосовно оборонної галузі? Виявляється, і поміж керівників великих підприємств ВПК існують різні думки з цього приводу.

Генеральний директор Київського заводу "Радар" Геннадій Майоров:

- Нерішучість відчувається в підходах щодо економічних проблем з боку уряду. Мені боляче, що ВПК сьогодні в такому жалюгідному становищі, і перспектив я не бачу. Чого варті такі невирішені питання: більшість заробленого викачується державою, на балансі в нас "висить" величезна соціальна сфера, конверсія потребує також великих грошей. Але ж нам складніше, аніж звичайним промисловим підприємствам. ВПК важно знайти інвестора. Щодо мого заводу, то він не випускає кінцевої продукції. Підведеться авіаційна промисловість - і я підведусь, автомобілебудівна - і я разом із нею. А державних замовлень - нуль. Замовлення, що їх ми знаходимо самостійно, не відповідають ані нашому технічному рівню, ані обсягам...

Генеральний директор ВО "Київський радіозавод" Олександр Налєсниковський:

- Звісно, держава неправильно поводиться стосовно ВПК. Проект реструктуризації, що його нав'язав нам Кабмін, не приніс нормального результату. Держава витратилася на підготовку випуску конверсійної продукції, тож треба довести справу до кінця, не кидати на півдорозі. Ми отримали довгострокове замовлення на постачання продукції загальною вартістю близько $15 млн., але укладення договору не дасть гарантій стосовно того, що поставки матимуть місце, доки знову не запрацює державне управління нашою господарською діяльністю.

Голова правління Державної акціонерної холдингової компанії "Артем" Олександр Качура:

- У Мінмашпромі ми маємо підтримку, там нам підказують, в якому напрямку доцільно працювати. Ми й самі орієнтуємося: чи то ринок озброєнь, чи то цивільна продукція. Коли почалася реструктуризація, було вирішено задіяти такий механізм управління, як холдинг. Спочатку до цього з розумінням поставився Президент, потім - Кабінет Міністрів. Отже, в нас усе йде нормально.

Підготував Сергій ПЕТРИК, "День"

Газета: 
Рубрика: