Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Дешевший газ в обмін на гарантії!

Зокрема, підприємців просять не звільняти працівників і більше використовувати кокс
11 листопада, 2008 - 00:00
ІДУЧИ НА ПОСТУПКИ, ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО ЗАЯВИЛА, ЩО У ВІДПОВІДЬ ЦІНИ НА МЕТАЛОПРОДУКЦІЮ НА ВНУТРІШНЬОМУ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ПОВИННІ БУТИ НИЖЧІ ЗА ЕКСПОРТНІ... / ФОТО РЕЙТЕР

Уряд дав згоду на постачання блакитного палива для підприємств гірничо-металургійного комплексу (ГМК) за ціною його імпорту до України. Про це вчора на зустрічі з власниками підприємств галузі заявила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко. Натомість вона попросила металургів максимально використовувати кокс для зменшення обсягів споживання газу та не звільняти робітників.

Міністерство економіки, Міністерство промислової політики та Фонд держмайна отримали завдання відпрацювати питання перенесення термінів виконання інвестиційних зобов’язань за договором купівлі-продажу ВАТ «Криворіжсталь» на період подолання кризових явищ. Міністерство фінансів, податківці та Держказначейство повинні ж підготувати рішення про термінове відшкодування ПДВ металургам у разі продажу отриманої валютної виручки.

Нагадаємо, що це вже третя зустріч Тимошенко з представниками галузі. Результатом двох попередніх стало створення міжвідомчої робочої групи з проблем ГМК, яка мала оперативно реагувати на проблемні ситуації в галузі. Мінпромполітики і Мінвуглепром повинні були розв’язати питання розподілу залишків коксівного вугілля на складах вугледобувних підприємств з обов’язковою оплатою коштів коксохімічними підприємствами у жовтні. Для поліпшення фінансового становища останніх запропонували поширити на них дію постанови про скасування надбавки до ціни на газ на жовтень-грудень та запровадити обмеження на підвищення залізничних тарифів для перевезення їхньої продукції.

Проте урядові методи боротьби з кризовими явищами у металургії не зрозуміли в Міністерстві палива та енергетики. Мовляв, такий запобіжний засіб не в’яжеться зі «значними фінансовими втратами» НАК «Нафтогаз України». І, відповідно, позначиться на його фінансовому становищі, якому останніми роками і так ніхто не заздрив.

Наталія БІЛОУСОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: