У операторів ринку знову з’явилася робота — ОВДП. Її обумовили попит, що злегка намітився, та погашення Мінфіном своїх боргів. Найбільший обсяг торгів стався саме з ОВДП — більш як 67%. Купувалися/продавалися, як короткі (5—6 тижнів до погашення), так і тривалі (11—38 тижнів до погашення) облігації.
Щодо корпоративних паперів, то операції відбувалися як зі «стариками», які з’являються практично щодня, так і з «новенькими» (торгуються від випадку до випадку).
ЕНЕРГЕТИКА
У «Дніпроенерго» (2,55% від усього обігу) найкраще котирування на купівлю за тиждень знизилося на 23,84%. Украй рідко торгується «Севастопольміськенерго» (4,76% обігу) — остання операція була зафіксована 26 серпня 1998 р. За тиждень ціна купівлі знизилася всемеро, хоча ціна останньої операції зросла майже вдвічі.
ЕНЕРГОНОСІЇ
Угоди відбулися тільки з Укрнафтою (2,3%). Незважаючи на затвердження зборами акціонерів дивідендів у розмірі 0,25% від номіналу акції, ціни, як і раніше, знижуються. Так, краща ціна купівлі знизилася за тиждень на 21,6%.
МЕТАЛУРГІЯ
Ця галузь була представлена цього тижня Харцизьким трубним заводом (1,77%). Ціни купівлі знизилися вдвічі, хоча ціни реальних угод залишаються практично на тому ж рівні (мінус 4,76%), тобто інтерес поки що залишається колишнім.
ПИВОВАРНА
ПРОМИСЛОВІСТЬ
У пивзаводу «Славутич» (3,9%) зросли котирування на купівлю (3,73%) і ціна угод (30%). Спостерігається постійний попит.
На пивзаводі «Рогань» (11,76%) ситуація діаметрально протилежна: зниження цін на купівлю (45%) і цін угод (30,86%).
Загалом український фондовий тиждень залишив враження доволі твердого дна, від якого вже можна відштовхуватися. Отже, з ліквідними акціями оператори зможуть грати на підвищення.
I
Руслан МАЛАШЕНКО,
№201 21.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»