Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Додана вартість» для менеджерів

12 грудня на базі Київської школи економіки розпочнеться навчальна програма «Програма розвитку керівників ДП»
9 грудня, 2015 - 11:13

До участі в програмі, як повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі, запрошено 50 топ-менеджерів 38 державних підприємств із різних галузей економіки України.

Програму розраховано на сім місяців, складається вона з 14 навчальних модулів, що охоплюють такі тематичні напрямки, як належне корпоративне управління та побудова прозорого бізнесу, стратегічне планування, фінансове планування, управління людськими ресурсами, лідерство, управління змінами, маркетингові стратегії, інформаційні технології в сучасному бізнесі, комунікації та інше. В рамках програми передбачено проведення як теоретичних, так і практичних занять, а також обмін досвідом між учасниками та керівниками успішних українських і міжнародних компаній.

Програма, обіцяють в МЕРТ, буде максимально практичною. Особливу увагу приділено сучасним стандартам корпоративного управління, прозорості та боротьби з корупцією в державних компаніях.

До навчання будуть залучені викладачі Київської школи економіки, спеціалісти та бізнес-тренери London Business School, Stockholm University, INSEAD, та інших закордонних вишів.

Навчальна програма буде безкоштовною для керівників держкомпаній, вона реалізується за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund.

У МЕРТ наголошують: трансформація держпідприємств можлива лише за активної позиції їхніх керівників. На думку керівництва Міністерства, нові професійні управлінські команди здатні навести лад у бізнес-процесах і досягти швидких результатів. Позитивним прикладом, стверджують в МЕРТ, є ПАТ «Укргазвидобування», де нове керівництво впровадило конкурентну процедуру закупівель, зокрема, через систему ProZorro, що дало можливість заощадити понад 400 млн гривень лише за п’ять місяців.

«Ми хочемо бачити на чолі держпідприємств досвідчених та успішних керівників. Вже проводимо семінари, на яких нові директори мають презентувати фінансові плани та довести, що мають право займати своє місце. За допомогою програми очільники держпідприємств зможуть запозичити та впровадити у себе сучасний управлінський досвід успішних компаній. Ми дамо керівникам ринкову зарплату і можливості розвитку, але вимагатимемо показати результати їхньої роботи», — наголосив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Руслан Корж.

«Western NIS Enterprise Fund радий підтримати цю важливу навчальну програму для керівників державних підприємств. Вона є дуже важливою для того, щоб дати вишкіл на найвищому рівні корпоративних практик. Упевнена, що управлінці будуть працювати на добро України завдяки такій же прибутковій та ефективній діяльності, як приватні компанії», — зазначила президент та головний виконавчий директор Western NIS Enterprise Fund Ярослава Джонсон.

Директор програми «Програма розвитку керівників державних підприємств» Іван Компан, переконаний: «державні компанії мають стати невід’ємною частиною ефективної ринкової економіки і створювати додаткову вартість, що вимагає від їхнього керівництва сучасного міжнародного рівня освіти. Керівники мають стати рушійною силою змін».

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: