Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Дорослих українців навчатимуть створювати роботів

Олексій Резниченко: «Інженери робототехніки вкрай потрібні країні для розвитку та створення сучасних виробничих підприємств»
29 квітня, 2015 - 11:28
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

ІТ-технології в Україні невпинно розвиваються. І до розробки нових проектів у цій галузі долучається все більше охочих. Тим паче, останнім часом серед українських розробок побільшало різноманітних проектів у галузі робототехніки. І якщо раніше цього можна було навчитися самотужки, то наразі це можна зробити в спеціалізованих центрах, як, наприклад, на базі всесвітньо відомого Lego Education.

Втім, харківські технологи та ІТ-спеціалісти вирішили створити власні курси з конструювання роботів для дорослих. «Курси для дорослих, як і курси для дітей, було створено на прохання студентів і батьків. Спочатку ми просто займалися робототехнікою як хобі і навіть не думали робити навчальний центр і вчити людей. Але, створюючи нових цікавих роботів, ми привернули увагу і зацікавили людей. Вони почали до нас приходити, консультуватися, навчатися», — розповідає директор українського Центру робототехніки Boteon Олексій Резниченко. За його словами, все, що залишалося робити команді, — це зробити навчання системним, структурувати курси і розділити їх за рівнями. Далі вирішили створити франшизу і поширювати знання у такому вигляді. Тому тепер курси можна пройти не лише в Харкові, а й у Києві.

Сам же Центр робототехніки створили два роки тому з творчого об’єднання молоді на базі Харківського університету радіоелектроніки.

Аналогів курсу, окрім навчальних центрів на базі Lego Education, кажуть в Boteonі, немає. «Усім відома Академія ШАГ ще не запустила робототехніку в повній мірі, а лише робить перші кроки. Великі навчальні центри на базі Lego Education ми не беремо до уваги — вони поза конкуренцією. Чому? Саме тому, що немає конкурентів на даний момент. Ось ми підростемо й тоді поконкуруємо нарівні», — говорить Олексій.

За словами директора навчального центру, для України зараз дуже важливо займатися розробкою роботів. «Робототехніка — відносно нове відгалуження IT-галузі. Саме тому ми маємо всі шанси зайняти лідируючі позиції на ринку розробки та аутсорсингу. Крім того, інженери робототехніки вкрай потрібні країні для розвитку та створення сучасних високоефективних виробничих підприємств. Це потрібно будь-якій країні, на даний момент нероботизовані виробничі процеси застаріли, і ручна людська праця не може конкурувати з машиною за низкою характеристик. Інженерні науки, а особливо такі комплексні напрями, як робототехніка, — це майбутнє кожного українця як на внутрішньому ринку праці, так і на зовнішньому», — каже він.

До того ж, володіючи початковими навичками конструювання, можна створювати і корисні речі для повсякденного вжитку. Наприклад — лійку для квітів чи пристрій контролю шкідливих речовин у повітрі або ж охоронну сигналізацію та інші елементи розумного будинку і робототехніки.

Підготувала Марія ЮЗИЧ, «День»
Газета: 
Рубрика: