НБУ й Державна податкова адміністрація збираються протягом грудня добитися закриття обмінних пунктів валют, які працюють на основі агентських угод із комерційними банками. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомив начальник головного управління валютного контролю ДПАУ Олександр Кабанець.
Причина податкового цькування небанківських «валюток», за його словами, у численних порушеннях, виявлених податківцями під час перевірок. Лише в Києві з 900 обмінних пунктів 500 працюють за агентськими угодами й майже в кожному виявлено порушення (невраховані операції).
Коментуючи «Дню» цю «новину», президент концерну «Пульсар» Олександр Нарбут відзначив: кількість обмінних пунктів прямо пропорційна рівню конкуренції, і саме вона дозволяє визначити реальний ринковий курс національної валюти. На його думку, що більше пунктів, то менше спред, тобто обсяги заробляння грошей на прагненні громадян зберегти свої заощадження у твердій валюті, а їх закриття призведе до переходу цих послуг у тінь і поновлення чорного валютного ринку, до збільшення різниці між курсами продажу та купівлі валюти. О.Нарбут вважає, що порушення в таких пунктах — привід не для закриття, а для належного налагодження роботи.
Тим часом експерти «Дня» висловлюють думку, що інформація про закриття таких пунктів — лише спроба тиску на відповідні підприємства, аби змусити їх цілком чи частково фінансувати установку так званих фіскальних пристроїв, що їх ДПАУ збирається запровадити в пунктах обміну валюти, які працюють за агентськими угодами.
№232 03.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»