Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Економія – 300 мільйонів доларів на рік

Голова Держенергоефективності: «Україна володіє достатнім ресурсним та технологічним потенціалом для розвитку ринку рідких біопалив»
28 травня, 2019 - 10:44
ФОТО НАДАНО ДЕРЖАВНИМ АГЕНТСТВОМ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Зменшення залежності від імпорту традиційних енергоресурсів — необхідна складова енергобезпеки країни. На цьому наголосив голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи на Форумі з енергетичної безпеки разом із представниками уряду, парламенту, Міненерговугілля, ПРООН, бізнесу та експертного середовища.

«У межах імплементації Енергостратегії України до 2035 року Держенергоефективності продовжує реалізацію вже запроваджених та розробку нових ініціатив у сфері енергоефективності та «чистій» енергетиці», — повідомив Савчук.

Водночас усе більшої ваги набуває питання зменшення залежності України від імпорту нафти з огляду на низку важливих чинників, зокрема:

* нафтопродукти в Україні посідають I місце в структурі імпорту;

* у 2018 р. Україна імпортувала нафтопродуктів на 5,5 млрд доларів, що на 31% більше, ніж у 2017 році (4,2 млрд доларів).

Ефективним рішенням для зменшення залежності від нафти та нафтопродуктів є створення вітчизняного ринку рідкого біопалива.

По-перше, це здешевить пальне на ринку. На сьогодні вартість пального з додаванням біоетанолу в середньому на 20% нижча, ніж ціна традиційного бензину.

По-друге, Україна володіє достатнім ресурсним та технологічним потенціалом для розвитку ринку рідких біопалив.

У парламенті вже зареєстровано розроблений народними депутатами України спільно з Держенергоефективності законопроект № 7348, що передбачає встановлення квот щодо обов’язкової частки біокомпонентів у загальному обсязі продажу моторного палива на митній території України.

«Завдяки ухваленню зазначеного законопроекту ми зможемо зменшити імпорт нафтопродуктів на 400 тис. тонн на рік, або заощадити 300 млн доларів щорічно», — наголосив Савчук.

Також агентство працює над розкриттям колосального потенціалу використання сміття як джерела енергії. Започаткування будівництва нових сміттєпереробних заводів та залучення інвестицій у цю сферу відкриє можливість досягти заміщення в еквіваленті до 1 млрд м3 газу щорічно.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: