Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Ферма для «чайників»

На Дніпропетровщині відкрито перше в Україні демонстраційне агропідприємство
8 листопада, 2012 - 00:00

Розташоване воно в селі Олександрівка Покровського району і розраховане на утримання 120 дійних корів. Нова ферма є сучасним виробничо-учбовим комплексом, в якому навчатимуть і підтримуватимуть фермерів, що прагнуть створити власну родинну ферму. Фахівці збираються безкоштовно надавати українським селянам консультації — від створення проекту і оформлення всіх документів до будівництва ферми й успішного її функціонування вже на етапі виробництва молока і його продажу молокопереробним підприємствам.

Ферма в Олександрівці належить підприємству «Молочарський», що було створене об’єднанням сільгоспкооперативів Дніпропетровської області. Для нового комплексу в Австрії було придбано першу партію корів — 60 голів голштинської породи. За кошти Канадського агентства міжнародного розвитку придбано устаткування для кормозаготівлі — силосопакувальна машина, три комбайни, 5 тракторів, три прес-підбирачі і 8 косарок.

Як розповіли представники облдержадміністрації, залучення іноземних партнерів — міжнародних фондів і благодійних організацій — передбачено обласною програмою розвитку молочного тваринництва. Торік у рамках цієї програми для молочних кооперативів області за бюджетні кошти було придбано два сучасні молоковози, а цього року — сучасні охолоджувачі молока. Запуск першого комплексу інноваційної демонстраційної молочної ферми родинного типу передбачено спільним проектом із Канадським агентством з міжнародного розвитку, міжнародним благодійним фондом «Хайфер» (США) і фондом «Екосистем» (Франція).

Виробнича потужність першого комплексу ферми — 540 тонн молока на рік або 8-9 тисяч кілограмів молока в перерахунку на одну корову. На виробництві застосовуватиметься автоматизована система доїння, напування і годування, механізоване прибирання. Передбачається, що в першому півріччі 2013 року буде відкрито другий пусковий комплекс — ще на 60 дійних корів. Обласна влада відзначає, що тепер для вивчення кращого світового досвіду молочного фермерства нашим фермерам не потрібно їздити до ЄС, Америки або Канади. Із сучасними досягненнями можна познайомитися на Дніпропетровщині, оскільки даний проект грунтується на передовій світовій практиці підтримки індивідуальних селянських господарств. Крім того, це означає створення нових робочих місць на селі, відродження тваринницької галузі на основі сучасних технологій, виробництво екологічно чистого молока високої якості, а головне — новітні стандарти культури сільгоспвиробництва, які дозволять істотно підвищити якість життя.

«Я уважно стежив за звітами, які мені надсилали під час будівництва ферми. Проте сьогодні я все одно здивований результатом і тим, яку роботу було тут проведено. Ця ферма є не тільки гарним прикладом для всієї України, але й моделлю для поширення в тих країнах, де працюють фермерські господарства. Ми задоволені реалізацією проекту, а оцінити його підсумки зможемо тоді, коли дрібні виробники отримають досвід і навчаться вести таке господарство на прикладі цієї ферми і перенесуть цей досвід до інших господарств України», — відзначив президент з операційних питань «Хейфер Інтернешнл» (США) Стів Денні.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ
Газета: 
Рубрика: