У боротьбі за «свого» клієнта український страховий ринок активно зростає, а відповідні компанії змушені постійно вдаватися до коректив задекларованих стратегій розвитку та впроваджувати привабливі нововведення. Не стала виключенням і «Українська пожежно-страхова компанія» (УПСК), яка входить до десятки найбільших учасників ринку.
У структурі страхового портфелю компанії частка страхування майна становить 29%, наземного транспорту АвтоКАСКО — 20%, автоцивільної відповідальності — 10%. І менш ніж 7% становить частка особистого страхування: медичного, туристичного та від нещасних випадків. «Ми вважаємо, що це неправильно, і хочемо її збільшити. Наступного року, за планом, ці види страхування повинні становити не менше 15%», — говорить голова правління УПСК Олександр Михайлов. Однак не дає вичерпної відповіді на запитання кореспондента «Дня» про те, за рахунок яких видів страхування відбуватиметься заплановане зростання страхових послуг для фізичних осіб. Хіба що, як варіант, назвав можливе зменшення обсягів страхування майна та АвтоКАСКО. І пояснив це «складністю прогнозування даного питання» за нинішніх правил гри.
Заступник голови правління УПСК Сергій Нечитайло, розповідаючи про нову стратегію компанії, вказував, що вона ґрунтується на принципі «обличчям до кожного клієнта». На практиці це означає запровадження нових технологій. Уже активно розвивається програма з надання технічної допомоги українським та зарубіжним автотуристам. Згідно з умовами договору, клієнт під час мандрівки у разі виникнення неполадок з автомашиною може шість раз отримувати технічну допомогу, сплативши за все лише 150 гривень на рік.
Діє й страхування різних видів екстремального туризму: дайвінгу, альпінізму тощо. Другий принципово важливий акцент — якість послуги, що надається. Як пояснює Нечитайло, ціни на страхові послуги у представників топової страхової десятки майже однакові. Тому клієнта потрібно брати «якістю».
Деталізуючи цінову політику УПСК, страховий топ-менеджер повідомив: мінімальна страховка в Україні коштує 0,54 гривні на день зі страховим покриттям у півтори тисячі гривень. При виникненні страхового випадку тисяча іде на виплату по нещасному випадку, а 500 гривень — на надання медичної допомоги. Даний вид страхування використовують в основному для школярів. Існують страховки і по 2 грн. і 10 грн. за день.
Широкою популярністю користуються страхові поліси для виїзду за кордон. Головною їх відмінністю від внутрішньодержавних залишається більша вартість. Але від цього бажаючих їх придбати не меншає. Останнім часом активізувалася купівля страховок для виїзду українців до Росії. Головні покупці — заробітчани, яких сусідня Росія безкоштовно лікувати не бажає.
Розповідаючи про зміну страхових акцентів, Михайлов відзначив і негативні моменти. Зокрема, йшлося про питання доцільності страхування будівельних ризиків, яке активно піднімається останнім часом. «Даний вид страхування хочуть виключити з переліку обов’язкових. Це може відкинути нас назад. І ми втратимо навіть те, що існує сьогодні»,— зауважує Нечитайло. Суттєво впливатиме на даний страховий сегмент і обрана урядовою командою система оподаткування. «Якщо будівельні організації хоча б частково зможуть віднести страховку на свої витрати, ринок зможе розвиватися швидше. Якщо за іншої системи оподаткування вони будуть вимушені сплачувати податок тільки з прибутку, то це пригальмує ринок», — доповнює Михайлов.
Погоджується з наявністю проблемних місць у законі про страхування і президент асоціації «Страховий бізнес» Ігор Яковенко. На його думку, скорочення переліку обов’язкових видів страхування означає поступову відмову держави від свого зобов’язання захищати власних громадян.