Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Гривневі депозити досі найпривабливіші

Олег УСТЕНКО: «Коли ви вкладаєте при курсі 8,5 гривень за долар, то у вас є люфт «падіння» курсу в 1,7 гривні...»
13 лютого, 2014 - 13:57
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Відомий експерт, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко вважає, що гривневі депозити залишаються для українців найбільш зручним засобом заощадження та примноження коштів. Про це він сказав в ефірі телеканалу БТБ.

«Якщо думати щодо курсу гривні та привабливості, наприклад, гривневих депозитів, то все одно вона (ставка) залишається найпривабливішою: якщо дивитися, скажімо, середню депозитну ставку за річними депозитами на гривню, вона сягає близько 18%. Наприклад, для ставки депозитів за доларом США — це близько 8% у середньому — я маю на увазі по 12-місячних. Якщо дивитися в Євро, то це трохи менше ніж 7%. Тобто в будь-якому разі доходність у гривні вища», — наводить докази експерт.

«Навіть якщо думати просто з приводу перерахунків за курсом, то це означає: коли ви вкладаєте зараз там, скажімо, при курсі 8,5 грн за 1 долар, то у вас є люфт фактично плюс ще 1,7 грн для того, щоб ви могли отримати ту ж суму в доларах. Тобто 8,5+1,7 — це 10,3. Вас дуже б влаштував курс 10,3 — це ваша додаткова вигода», — додав він.

Устенко також припускає, що збереження тренду триватиме доти, доки не буде пом’якшено монетарну політику держави і не буде зменшене кредитні ставки задля стимулювання розвитку економіки.

«Якщо думати щодо довгострокової стратегії, то, звичайно, ситуація може змінитися. Змінитися серйозно. По-перше, я не очікую, що привабливість усіх депозитів української економіки буде такою ж високою, як зараз. Цілком імовірно: після закінчення політичної кризи ми можемо з вами очікувати зниження», — вважає він. «Якщо кредитні ставки (економічний блок уряду говорив щодо кредитних ставок) — це завдання: спробувати знизити їх до рівня десь 15%. Безперечно, якщо кредитна ставка — 15%, то й депозитні ставки зменшаться», — зазначив експерт.

Він також додав, що поки гривня прив’язана до долара, на неї, безперечно, може в майбутньому вплинути й можлива девальвація долара. Експерт закликав не піддаватися панічним настроям. «Загальне правило для будь-якого споживача, будь-якої людини, яка має якісь заощадження під час кризи, — не робити різких рухів», — вважає експерт.

Алла ДУБРОВИК, «День»
Газета: 
Рубрика: