Хто в Євросоюзі найбідніший
Експерти Європейської комісії прийшли до висновку, що кожен шостий громадянин ЄС живе за межею бідності. Про це йдеться в опублікованій учора в бельгійських газетах доповіді Європейської комісії з питань соціального захисту.
У ній наголошується, що в країнах ЄС серед дітей віком до 18 років за межею бідності живе кожна п’ята дитина. Це пояснюється тим, що більше за інших дітей мають сім’ї вихідців із країн Африки та Близького Сходу, які й складають значну кількість незаможних громадян Євросоюзу.
Експерти Єврокомісії визначають поріг бідності як 60% від середньої зарплати по країні. Таким чином, у кожній iз 27 держав Євросоюзу цей показник свій.
Опубліковані Єврокомісією цифри свідчать, що найвищій рівень бідності в Європі спостерігається в Литві й Польщі (21%), а найнижчий — у Чехії та Швеції (9—10%).
У багатих країнах Євросоюзу, відомих своїм високим рівнем соціального захисту, поширений такий феномен як «добровільне безробіття». Так, у Бельгії, за різними оцінками, до 20% безробітних шукають роботу лише «для виду», щоб зберегти за собою цей статус. Більшість із них — це робітники і службовці з низькою кваліфікацію, які у випадку влаштування на роботу можуть претендувати лише на зарплату, яка приблизно дорівнює сумі їхньої допомоги по безробіттю та грошовому еквіваленту численних пільг, що надаються їм.
З початку року кількість мільйонерів у світі збільшилася на 6,5%
Кількість заможних у світі збільшується. Лише 2006 року кількість доларових мільйонерів і мільярдерів збільшилася на 6,5%, а їхні статки ще більше — на 8,5%. Сьогодні їх у світі 8,7 мільйона. За останні десять років їхня кількість більш ніж подвоїлася. У їхніх руках 33300 мільярдів доларів. Це чверть світового багатства. За кількістю мільйонерів на першому місці у світі США, далі йдуть Японія, Німеччина Велика Британія, Франція, Китай.
Такі дані «перепису багатих», який щорічно проводять банк «Мерріл Лінч» (Merrill Lynch) і консалтингова компанія «Капджеміні Консалтінг» (Сaрgemini Consulting), повідомляє NEWSRU.com з посиланням на «Російську газету».
«Багаті стають багатшими і їх усе більше», — підсумував французький економіст Ерве Руссо. Парадокс: кількість багатих зростає і серед бідних. В убогій Африці їх уже 100 тисяч, у Латинській Америці — 300 тисяч.
А от інші дані. Їх щойно опублікувала ФАО — Продовольча і сільськогосподарська організація при ООН, мета якої вивчати інформацію з питань харчування жителів нашої планети. На сьогодні в світі 854 мільйони голодують. А тих, хто постійно недоїдає і помирає або ризикує померти від голоду, — майже мільярд. Від голоду страждає кожна шоста дитина у світі. «У цих людей немає надії», — пише італійська газета «Коррьєре делла сера», коментуючи доповідь ФАО.
Бідність — «привілей» не лише слаборозвинених країн. Вона впритул наблизилася і до розвинених західних країн. Французька газета «Монд» пише про «нову бідність». Це коли бідність зачіпає не лише безробітних, але й тих, хто працює за зарплату, яка не дозволяє зводити кінці з кінцями. Згідно з даними кельнського Інституту економіки, в Німеччині кожен шостий належить до прошарку бідняків. Це означає, що він має в своєму розпорядженні лише 60% від середнього по країні прибутку. У Франції збільшується кількість бідних за рахунок зниження купівельної спроможності, в тому числі середнього класу. Про це йдеться в щойно опублікованій доповіді «Зарплата в 2006 році». Її підготувала урядова Рада з зайнятості. В Італії сім мільйонів бідних. А за останніми даними податкової служби, кожний четвертий італієць — бідняк.
Приріст мільйонерів у країнах 2005 року (у відсотках)
1. Південна Корея ...................... 21,3
2. Індія ........................................... 19,3
3. Росія .......................................... 17,4
4. Південна Африка....................15,9
5. Індонезія ................................... 14,7
6. Гонконг ...................................... 14,4
7. Саудівська Аравія ................. 13,5
8. Сінгапур .................................... 13,4
9. Об’єднані Арабські Емірати 11,8
10. Бразилія ................................ 11,3
За кількістю мільйонерів на першому місці у світі — США, далі йдуть Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Китай.