Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Гроші просяться до Донбасу...

4 жовтня, 2005 - 00:00

Чотири інвестиційних проекти завершили свою діяльність з відчутними успіхами для шахтарського регіону, а ще близько 150 нових пропозицій у рамках діяльності спеціальних економічних зон у Донецькій області чекають «черги» на схвалення фахівцями. Такі дані озвучив голова Ради з питань спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку в Донецькій області Володимир Ішков на спеціальній нараді, присвяченій питанням подальшої роботи СЕЗ.

За словами В. Ішкова, регіон як і раніше користується популярністю у іноземних інвесторів (американських, австрійських, німецьких), проте приходу інвестицій перешкоджає нестабільна ситуація в країні й постійні зміни в законодавчій базі. Тому керівництво області, за словами заступника голови облдержадміністрації Геннадія Гришина, сподівається на новий уряд, який обіцяє відновити реалізацію інвестпроектів не тільки в Донбасі, але і в інших регіонах України. «Та миттєва вигода, яку отримав бюджет у березні від ліквідації пільг у СЕЗах і ТПР, в подальші місяці призвела до загального зниження бюджетних надходжень, падіння темпів залучення інвестицій і втрати робочих місць», — заявив В. Ішков, характеризуючи ситуацію, що склалася у СЕЗ Донбасу.

У той же час, за його словами, вже завершені проекти принесли області цілий ряд реальних результатів, які важко не помітити. Наприклад, на технічне і технологічне переозброєння причалу № 10 Маріупольського державного порту в рамках території пріоритетного розвитку було освоєно більше 7 мільйонів доларів, що дозволило зберегти 120 і створити 24 робочих місця з середньою зарплатою в 1618 гривень. Як наслідок до бюджету перераховано 22 мільйона гривень податків. А єнакієвська «Продовольча компанія «Юнкерс» у рамках реалізації інвестпроекту освоїла 4 мільйона доларів. На ці гроші створено 153 і збережено 159 робочих місць, податкові відрахування становили 12,3 млн. гривень. Модернізація установки з виробництва карбаміду на завод у ЗАТ «Концерн Стирол» за проектом швейцарської фірми Urea Casalе залучила більше 8 мільйонів доларів інвестицій, в результаті збережено 127 робочих місць, до бюджету перераховано 56 мільйонів гривень.

Тепер ці підприємства працюватимуть в режимі звичайного оподаткування, а Донбас будує плани продовження інвестиційної діяльності, яка приносить йому та всій країні достатньо відчутну користь.

Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Газета: 
Рубрика: