Обсяги вкладень в основний капітал у районі зросли порівняно з минулим роком уп’ятеро і вже досягли чотирьох мільйонів гривень. «Змінити інвестиційний клімат у нашому районі дозволила спеціальна програма, яку ми розробили та затвердили ще у квітні, а також активна діяльність спеціально створеної ради інвесторів», — пояснює фінансово-економічні успіхи Микола Піскоха, перший заступник голови Іванівської райдержадміністрації.
Степовим районом зацікавилася одна з провідних французьких фірм, що спеціалізується на альтернативних джерелах енергії. «Представники цієї фірми приїхали до нас зі своєю картою, де було позначено всі наші поля, балки, поди та пасовища, — розповідає Микола Павлович. — Цікавили гостей лише три складові: наявність вільної земельної ділянки та електропідстанції, розрахованої на 150 кВт, і щоб відстань між ними не перевищувала 15 кілометрів. Урешті сказали, що готові побудувати тут більше 20 вітряків. Звісно, ми зацікавилися, бо чого-чого, а вітру в нашому степу вистачає».
Оскільки вітряк від вітряка має стояти на відстані півкілометра, підрахували, що для вітроенергетики потрібно мати земельну ділянку площею 200 гектарів. Щоправда, ці землі перебували в оренді, та людям пояснили, що в районі народжується альтернативна енергетика, яка багатьох забезпечить не тільки дешевою електроенергією, а й додатковими робочими місцями. Мешканців села Благодатного, землі яких сподобалися французам, довго умовляти не довелося. Розірвали старі договори, уклали нові — з французами. Іноземці наполягали: доки землі не буде передано їм в оренду, робити не починатимуть.
«Підготовчі роботи проведено у січні, вишку вже змонтовано. Там встановили вимірювальні прилади, які передають усі дані безпосередньо в Київ — у представництво фірми. Нещодавно звідти приїжджав спеціаліст, який повідомив, що всі параметри, передані з цієї вишки, їх влаштовують», — деталізує Піскоха.
Зараз у районі розв’язують проблему щодо змінення цільового призначення земель, на яких незабаром з’являться сучасні вітряки. Сільськогосподарські гектари доведеться перевести в розряд земель промисловості.
«Фірма планує встановити не менше 40 вітряків французького виробництва, однак у нас поки що немає резервних площ для цього, можемо «потягти» лише 20. Ясна річ, навіть у такому разі районний бюджет від цього проекту виграє: на об’єктах вітроенергетики працюватимуть не менше 60 чоловік, — підкреслює Микола Павлович. — Одна з головних умов, яку ми поставили французам: фірма має бути зареєстрована на території Іванівського району. Вони погодилися. Днями у райцентрі відкрито фірму «Іванівка-Energy». Бюджет району поповнюватиме вітер, а згодом — сонце. Разом із французами плануємо розширювати виробництво — встановлювати сонячні батареї». Реально проект запрацює наступного літа, саме тоді розпочнеться монтаж перших 20 вітряків.