Всі місцеві виробники вже підняли оптові ціни на свою продукцію на 7—10%. Як розповіла Лілія Третяк, голова запорізької обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників харчової промисловості та суміжних галузей, на такий крок виробників хліба змусило піти не лише зростання тарифів на газ, електроенергію, бензин, але й на воду, цукор, олію. Тому, за її словами, підприємства, щоб уникнути банкрутства, змушені підвищувати ціну. Останній раз хлібопекарні піднімали її 2,5 роки тому, а з 2004 року на прохання місцевої влади почали виготовляти соціальні сорти хліба, які, розповіла Третяк, прибутку виробникам не приносять. Тому більшість підприємств працювали практично зі збитком.
В Запоріжжі реалізують три соціальні сорти хліба, які на 20—30% дешевші ніж інші. Як запевнила Третяк, підприємства готові збільшити виробництво хліба соціальних сортів у 3- 4 рази, щоб незабезпечені версти населення мали змогу його купувати. Однак і соціальний хліб також подорожчав на 10 копійок за кілограм.
Ситуацією на ринку хліба вже скористались деякі запорізькі торговельні організації, які необгрунтовано завищили ціну. І, на думку Третяк, влада повинна, в першу чергу, звернути увагу на таких реалізаторів.
За даними Третяк, нинішнім збільшенням ціни виробники хліба задоволені, але що буде далі, прогнозувати не беруться. А от державна цінова інспекція в Запорізькій області направила до облдержадміністрації звернення, в якому просить владу використати якісь важелі для стримання подальшого подорожчання.
Як розповіла заступник начальника держцінінспекції в Запорізькій області Надія Кузьменко, згідно з матеріалами, які подали виробники, підвищення ціни обгрунтоване, але на сьогодні залишається проблема стримання подальшого росту цін.