Перспектива зібрати хороший урожай посилила корпоративні конфлікти на підприємствах, які переробляють сільгосппродукцію. Четверо травмованих, не беручи до уваги сторожового собаку, — такий підсумок штурму найбільшого на Дніпропетровщині борошномельного підприємства ВАТ «Дніпромлин», проведеного міліцією для того, щоб мiг потрапити на підприємство судовий виконавець та новий голова правління Сергій Малашенко. На шляху правоохоронців встали працівники підприємства, які до цього близько місяця несли цілодобову вахту біля прохідної, а також штатні охоронці комбінату. Останні, судячи із інформації лікарів «швидкої допомоги», які побували на місці інциденту, постраждали найбільше — одні отримали удари гумовими палицями, інші — електрошоком. Стрімкий натиск «Беркута» не змогли відбити навіть дніпропетровські депутати на чолі з народним депутатом від КПУ Віктором Борщевським. Вони прибули на підмогу товаришу по партії, члену ЦК КПУ. Тепер Микола Комішанов — уже екс-голова правління ВАТ «Дніпромлин».
Переможена сторона подала заяву прокурору Дніпропетровської області, обвинувачуючи держвиконавчу службу та міліцію в перевищенні повноважень і зловживанні службовим становищем. За твердженням М. Комішанова, дії посадових осіб «призвели до кровопролиття» та незаконного захоплення «Дніпромлина», оскільки майновий спір досі розглядають у судах.
Ситуація навколо «Дніпромлина» почала загострюватися ще три роки тому, коли про свої види на комбінат заявило київське керівництво ЗАТ «Укрзернопром» — холдинг, який управляє низкою підприємств борошномельної і хлібопекарної промисловості в різних регіонах України. На Дніпропетровщині в сферу впливу цієї компанії вже потрапив Криворізький борошномельний комбінат «Переробник», що виробляє майже половину борошна в області. Другу половину виробництва, по суті, зосередив у своїх руках «Дніпромлин», що розташований в обласному центрі. Проте перша спроба оволодіти контрольним пакетом акцій цього підприємства для столичного холдингу виявилася не зовсім вдалою. Ще тоді заступник глави ЗАТ «Укрзернопром» Євген Ленг на прес- конференції в Дніпропетровську відкрито визнав, що М. Комішанов і співтовариші виявився «міцним горішком».
«Розколоти» цей «горішок» вдалося лише цього літа, коли 27 червня збори акціонерів «Дніпромлина», ініційовані «Укрзернопромом», змінили склад правління та наглядової ради. Акціонери призначили головою правління вже згаданого Сергія Малашенка, а на чолі наглядової ради опинився Євген Ленг. Старе керівництво «Дніпромлина» вслід за цим оспорило в суді легітимність зборів акціонерів, а біля воріт підприємства відтоді постійно чергував пікет заводчан, щоб не допустити на територію підприємства нових господарів.
Тяжба з приводу «Дніпромлина» понад місяць «гуляла» дніпропетровськими, київськими і навіть львівськими судами. У результаті обидві сторони обзавелися рішенням і вироком Жовтневого суду Дніпропетровська, одне з яких, за поясненнями нового керівництва «Дніпромлина», і виконали працівниками юстиції та міліції.
Роз’яснити вельми заплутану навіть для юристів ситуацію спробував на прес-конференції в Дніпропетровську Є. Ленг, не без гумору заявивши, що «те, про що так довго попереджали більшовики», нарешті здійснилося — влада на «Дніпромлині» перейшла в інші руки. Передача власності, як запевняє Є. Ленг, пройшла на абсолютно законних підставах — «Укрзернопрому», який сам володіє 26,5% пакета акцій, вдалося схилити на свiй бiк інших акціонерів — насамперед ЗАТ «Добробут» на чолі з Іваном Нагірним, що контролює 25,2% пакета. За зміну правління наглядової ради проголосували держателі 75% акцій ВАТ «Дніпромлин», і змінити виниклу ситуацію, на думку Є. Ленга, вже нікому не вдасться.
З його слів, зараз на підприємстві триває масштабна ревізія, в якій беруть участь два десятки кращих фахівців з усієї України. За попередніми даними, сказав новий голова наглядової ради, виявили «недостачу зерна», а низку об’єктів на зразок спортивного клубу, профілакторію на березі Дніпра чи крамниці «передали структурам, близьким до М. Комішанова». «З усім цим, — заявив Є. Ленг, — ми ще розбиратимемося».
Одночасно він відкинув обвинувачення прихильників М. Комішанова, що на Дніпропетровщині відтепер встановлено монополію на борошно. «Будь-яку партію борошна, — сказав Є. Ленг, — можна завезти з сусідніх областей, і це майже не позначиться на ціні хлібопродуктів.» Не мають наміру нові господарі скасовувати на підприємстві різні соціальні пільги та досить високу оплату праці. «Єдине, чого не буде на «Дніпромлині», — запевнив Є. Ленг, — це «п’ятихвилинок ненависті», які практикувалися, та примусової участі в комуністичних демонстраціях і мітингах». «Новий голова правління Сергій Малашенко, — повідомив він, — багато років пропрацював на «Південмаші» постачальником і пройшов хорошу школу під керівництвом Леоніда Кучми». «Тому без будь-якого перебільшення можна сказати, — підсумував Є. Ленг, — що «Дніпромлин» потрапив у надійні руки».