Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ХРОНІКА ПОДІЙ

11 листопада, 1999 - 00:00

Нацбанк зобов'язав керівників територіальних управлінь НБУ взяти під особистий контроль роботу пунктів обміну валюти, повідомляє Інтерфакс- Україна. У разі виявлення порушень у діяльності пункту обміну валюти, що належить уповноваженому банку або діє на підставі агентської угоди з ним, територіальні управління НБУ повинні призупиняти діяльність такого пункту.

У тому випадку, якщо порушень припустяться кілька пунктів обміну валюти, що належать одному власнику, припиняється діяльність усіх пунктів цього банку. Причому поновлювати їхню роботу забороняється.

Нацбанк зобов'язав працівників своїх територіальних управлінь проводити постійні перевірки роботи обмінних пунктів, до яких будуть залучатися службовці Державної податкової адміністрації і правоохоронних органів.

НБУ запропонував своїм територіальним управлінням виділити «гарячу лінію» (номери телефонів) для оперативного реагування на скарги громадян з приводу незадовільної роботи пунктів обміну валюти.

Наприкінці листопада прибуде місія СБ

Місія Світового банку з фінансового сектора на чолі з Олександром Флемінгом прибуде до України наприкінці листопада. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомила координатор проектів СБ у фінансовому секторі України Анжела Пригожина.

За її словами, експерти СБ мають намір обговорити дослідження (готується в Україні) основних тенденцій розвитку фінансової системи країни протягом останніх 4—5 років, на підставі якого вироблятиметься стратегія подальшої співпраці банку з Україною в цьому секторі.

Під час візиту місії також планується обговорити напрямки використання технічної допомоги в обсязі 5 млн. голландських гульденів, яку уряд Голландії збирається надати Україні для розвитку фінансового сектору. Експерти також оцінять перебіг реалізації Укрексімбанком проекту розвитку експорту, в рамках якого банк уже надав 5 кредитів на загальну суму $19 млн. Світовий банк і Укрексімбанк підписали кредитну угоду щодо проекту розвитку експорту на суму $60 млн. і DM15 млн. у травні 1997 року.

У Миколаєві буде алюмінієвий завод

Комплексна програма розвитку кольорової металургії України передбачає будівництво протягом 2005— 2010 рр. алюмінієвого заводу на базі ВАТ «Миколаївський глиноземний завод», повідомляє УНІАН. Завод потужністю 200 тис. тонн первинного алюмінію на рік (зокрема 40 тис. тонн алюмінієвої катанки) має задовольнити потреби України в цьому виді металу.

Крім того, програмою, затвердженою постановою Кабміну в жовтні 1999 р., передбачається здійснити технічне переозброєння і розширення глиноземного виробництва до 1 млн. 500 тис. тонн на рік на МГЗ (в 1998 р. завод виробив 1 млн. 150 тис. тонн).

Згідно з прогнозом Мінпромполітики, в поточному році на світовому ринку алюмінію очікується збільшення пропозиції на 3% (майже на 700 тис. тонн) внаслідок введення в експлуатацію нових потужностей на кількох діючих підприємствах, найбільшими серед яких є компанії «Almandi» (Іран) і «Nordic Aluminium» (Ісландія).

Споживання перевищує завдання

У жовтні споживання електроенергiї в Українi становило 14,486 млрд. кВт . год. Завдання з граничного електроспоживання перевищено на 24,1%, що є еквівалентним спрацюванню 1,658 млн. тонн вугiлля, повідомляє УНІАН із посиланням на «Енергетичний бюлетень» Міненерго.

Середнє споживання електричної потужностi за перiоди контролю по Українi становило 21 тис. 533 МВт. Завдання iз споживання електричної потужностi за перiоди контролю перевищувалося всi робочi днi в середньому на 17%. Порiвняно з вiдповiдним перiодом минулого року, споживання електроенергiї в Україні збiльшилося на 5,9%, потужностi — на 7,1%.

У жовтнi об'єднана енергетична система (ОЕС) України працювала в режимi паралельної роботи з енергосистемою Росiї в умовах дефiцитного енергобалансу. Це було викликано збільшенням споживання електроенергiї, зниженням середньодобової температури повітря та ремонтом енергоблокiв АЕС. Перетік «Україна — Росiя» пiдтримується на взаємоузгодженому рiвнi. Частота утримується на рiвнi 49,6—50 Гц.

«АвтоЗАЗ-Деу» оголошує розпродаж

Лише 30—35 автомобілів на добу продає СП «АвтоЗАЗ-Деу». Голова Запорізької облдержадміністрації Євген Карташов вважає, що сьогодні СП важко конкурувати з російськими «Жигулями», які коштують $5 тисяч. На його думку, необхідно вжити «захисних заходів», інакше важко сподіватися на успіх у реалізації проекту. У Запоріжжі, зазначив Є.Карташов, такі заходи вже вживаються. Під час підписання договору про відкриття Московського торгового дому в Запоріжжі була поставлена умова: в Москві мають бути створені площі для складання автозазівських автомобілів, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА.

Тим часом ЗАТ «АвтоЗАЗ-Деу» до 31 грудня проводить акцію «На українському автомобілі — в нове тисячоліття», в рамках якої ціни автомобілів виробництва ЗАТ в гривнях будуть знижені на 12—20%, в умовних одиницях (у.о.) — на 21— 37%, повідомляє Інтерфакс-Україна. Розмір знижки залежить від моделі автомобіля та його комплектації. Приміром, ціна в гривнях моделі «Ланос» знижена на 15—20%, в у.о. — 37%: з 8200 у.о. до 5175 у.о. (при курсі 4,5 грн./$1).

Газета: 
Рубрика: