Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ХРОНІКА ПОДІЙ

3 листопада, 1999 - 00:00

Кабмін підтримав пропозицію Фонду держмайна і Комітету з питань геології і використання надр щодо створення державної акціонерної холдингової компанії (ДАХК) «Укргеопроммаш», повідомляє Інтерфакс-Україна. Як зазначається у постанові від 28 жовтня, холдинг створюється з метою забезпечення належних умов для технічного переоснащення підприємств геології і розвідки надр.

У статутний фонд ДАХК «Укргеопроммаш» передаються закріплені в держвласності пакети акцій ВАТ «Стрийський завод «Металіст» (30% статутного фонду), «Спеціальне конструкторське бюро «Геотехніка» (30% СФ), «Науково-виробниче підприємство «Геотехніка» (30% СФ), «Феодосійський механічний завод» (25% + 1 акція). До статутного фонду компанії також внесе майно Комітет із питань геології. 100% акцій ДАХК лишаються у держвласності до ухвалення Кабміном спеціального рішення про їхню приватизацію і передаються в управління Комітету з питань геології.

З «Оріани» виокремляться 14 підприємств

Затверджений урядом план реструктуризації ВАТ «Концерн «Оріана» передбачає виокремлення з його складу 14 самостійних підприємств із статусом юридичної особи. Як повідомив агентству Інтерфакс- Україна перший віце- прем'єр Анатолій Кінах, будуть виокремлені, зокрема, підприємство нафтохімічного виробництва й завод із виробництва пропілену. За словами А.Кінаха, реструктуризація концерну буде здійснюватися з урахуванням потреб основного хімічного виробництва — пропіленового заводу — й інших структурних підрозділів концерну.

Така схема реструктуризації «Оріани» дозволить розглядати пропозиції партнерів, зацікавлених у співпраці з кожним окремим підрозділом концерну, з урахуванням його специфіки, реальної ситуації й асортименту продукції, — зазначив А.Кінах. Також він повідомив, що вже є «досить багато цікавих пропозицій у розрізі реструктуризованих виробництв «Оріани».

Плани Чорноморського банку

Кредитний портфель Чорноморського банку торгівлі та розвитку (ЧБТР) може досягнути $2 млрд. через 4—6 років діяльності і зокрема — за програмами фінансування торгівлі, повідомляє Інтерфакс. Про це заявив віце-президент банку Андрій Касьяненко.

А.Касьяненко зазначив, що ЧБТР створено 1994 року, однак свою дiяльнiсть він розпочав лише з липня цього року. ЧБТР уоворили країни — члени Організації Чорноморської економічної співпраці (ЧЕС). До організації входять Азербайджан, Албанія, Болгарія, Вірменія, Греція, Грузія, Молдова, Росія, Румунія, Туреччина та Україна.

Головною метою ЧБТР є сприяння економічній співпраці у Чорноморському регіоні. ЧБТР має намір фінансувати російські банки-посередники для подальшого кредитування компаній, які експортують російські товари до країн — членів ЧЕС.

Зі слів А.Касьяненка, Росії, Туреччині і Греції припадає по 16,5% статутного капіталу ЧБТР. Україна, Румунія і Болгарія мають по 13% у ЧБТР, інші країни — біля 10%.

Перший День експедитора

Вперше в Україні в рамках міжнародної виставки «Транспорт + Логістика'99», організованої Асоціацією міжнародних експедиторів України (АМЕУ), проводився День експедитора. З цього приводу спеціальне вітання надіслав Президент Міжнародної федерації асоціацій експедиторів (FIATA) пан Абдельмалек Дахмані. Як повідомив член правління АМЕУ, генеральний директор компанії «Укрінтерекспедиція» Євген Павленко, нині в Україні налічується до 2 тисяч експедиторів, однак значна частина з них — не професіонали, тому послуги з міжнародного експедирування не завжди надаються якісно, що нерідко дискредитує українську експедиторську галузь в цілому і підриває довіру міжнародних партнерів. Тому дуже важливо чітко визначити професійних експедиторів та обмежити доступ дилетантів до ринку експедиційних послуг.

Асоціація об'єднує 118 високопрофесійних компаній, при безпосередній участі яких експедирується майже 50% експортно-імпортних вантажів країни та приблизно 70% транзиту. 41 компанія з Асоціації входить до FIАTA.

Сергiй СПIВАКОВСЬКИЙ

Газова техніка у нас високоточна

У Києві завершилася III Міжнародна спеціалізована виставка «Нафта і газ-99». Цікавою була експозиція у павільйоні Головпобутгазу, у якій 17 підприємств представили понад 30 експонатів. Як повідомив «Дню» начальник техвідділу Головпобутгазу Михайло Мелець, багатьма вітчизняними розробками зацікавилися зарубіжні фахівці. Передусім це високоточні прилади для заповнення скрапленим газом побутових та автомобільних балонів, завдяки яким усі операції тривають найкоротший термін і є змога отримати повну інформацію. Одеський завод фірми «Укргазифікаціяюг» та українсько-польське СП «Ельпла» (Львів) запропонували новий напрям у системі газопостачання — поліетиленові труби, причому одесити першими в Україні освоїли їх випуск. А устаткування для приєднання знову побудованих газопроводів до вже наявних унеможливлює викиди газу в атмосферу. Світового рівня можна вважати розробку високоточних ультразвукових приладів обліку газу: на відміну від традиційних мембранних лічильників, тут невраховану витрату газу практично зведено до мінімуму, повiдомляє кореспондент «Дня» Петро ІЖИК .

Газета: 
Рубрика: