Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ХРОНІКА ПОДІЙ

19 жовтня, 1999 - 00:00

У Києві відбулися переговори між прем'єр-міністром України Валерієм Пустовойтенком і постійним головою місії МВФ в Україні Мохаммедом Шадман- Валаві, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як заявив після закінчення переговорів М. Шадман-Валаві, під час бесіди з українським прем'єром він обговорив програму подальшої співпраці й роботи в рамках програми розширеного фінансування (EFF) після президентських виборів. «Ми сподіваємося на те, що реформи проводитимуться активніше», — сказав М.Шадман-Валаві. «Якщо Україна готова провести реформи й рішуче їх здійснюватиме, то МВФ її підтримуватиме», — зазначив він, додавши, що реалізація подальшої співпраці між двома сторонами залежить «цілком від України».

Співпрацю України й МВФ за 3-річною програмою EFF загальним обсягом $2,2 млрд. було перервано через низькі темпи проведення Україною передбачених програмою реформ. За період з початку відкриття програми у вересні 1998 року Україна встигла отримати два транші кредиту на суму $335 млн.

Україна форсує передавання літаків

Керівники українських міністерств — закордонних справ, юстиції, оборони, економіки й фінансів, а також СБУ мають вжити невідкладних заходів щодо набуття чинності українсько-російської міжурядової угоди про передавання Росії важких бомбардувальників Ту-160 і Ту-95МС, крилатих ракет повітряного базування великої дальності й устаткування. Таке доручення дав Кабмін, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Крім того, першому віце-прем'єрові Анатолію Кінаху доручено провести переговори з мінтопенерго РФ і ВАТ «Газпром» щодо шляхів погашення заборгованості за російський газ з урахуванням існуючої заборгованості міноборони Росії перед підприємствами України й заборгованості за надані послуги Чорноморському флоту РФ на території України.

Зараз на військових аеродромах України в Прилуках (Чернігівська обл.) знаходяться 19 бомбардувальників Ту-160 і в Узині (Київська обл.) — 21 Ту-95МС. Військові експерти зазначали, що понад половина цих літаків не здатні виконувати бойові задачі, а багато які — вимагають капітального ремонту.

Розпочалася експансія TWG в Україну

Міжнародна корпорація Trans World Group розпочала експансію в Україну, заявила народний депутат Інна Богословська. За її словами, Миколаївський глиноземний завод став першим підприємством в Україні, над яким TWG прагне встановити контроль. За час роботи виконуючого обов'язки директора заводу Миколи Набоки, який представляє інтереси TWG, рентабельність виробництва знизилася з 17% до 0,04%. Заборгованість заводу перед держбюджетом, згідно з даними бухгалтерського балансу, зросла з 21 до 46 млн. грн., кредиторська заборгованість збільшилася за останні 2 місяці на 81 млн. грн. Щомісяця МГЗ втрачає кошти в розмірі $3,725 млн. у результаті цілеспрямованих дій М.Набоки, наголосила І.Богословська. Вона також заявила, що має достовірні дані про те, що TWG має намір також приватизувати «Криворіжсталь» і низку інших металургійних заводів України. Як вважає І.Богословська, загальні збори акціонерів МГЗ, призначені на 5 листопада, є юридично неправомірні, бо статут забороняє їх проведення до завершення приватизації, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Уряд «помилився» з «Казнафтою»

Херсонський нафтопереробний завод залишиться у підпорядкуванні Торгового Дому «Укрнафтапродукт», повідомив замголови Нацагентства з управління державними корпоративними правами Володимир Ємельянов. За словами В.Ємельянова, 11—13 жовтня Торговий Дім «Укрнафтапродукт» і «Казнафта» уклали угоду про співпрацю у постачанні нафти на підприємство.

На думку В.Ємельянова, рішення уряду про передачу Херсонського НПЗ в управління компанії «Казнафта» було прийняте через неузгодженість дій державних органів, повідомляють Українські новини. «У нас не було підстав розривати з переможцем якісь договірні зобов'язання. Це просто неузгодженість, можливо, хтось не так щось прем'єрові сказав», — зазначив В.Ємельянов.

7 жовтня Кабмін своїм розпорядженням призначив казахську компанію «Казнафта» уповноваженою особою з управління держпакетом акцій 50% статутного фонду + 1 акція Херсонського НПЗ. Торговий Дім «Укрнафтапродукт» виграв конкурс на право управління пакетом акцій — 50% + 1 акція, а також непроданими 6% акцій у кінці липня.

У пивоварів своя «проблема-2000»

Українська пивоварна галузь на 2000 рік забезпечена хмелем лише на 20%, повідомив генеральний директор АТ «Укрпиво» Микола Кравченко. З його слів, річна потреба у хмелі становить 2800 тонн, тоді як за підсумками поточного року можна розраховувати лише на 580 тонн. Крім того, зазначив М. Кравченко, зараз існують проблеми із закупівлею вітчизняного пивоварного ячменю.

Як підкреслив гендиректор, незважаючи на те, що річна потреба галузі у пивоварному ячмені становить 300 тис. тонн, а його урожай у поточному сезоні перевищив 800 тис. тонн, на ринку «засвітилося» лише 200 тис. тонн, оскільки трейдери притримують цю культуру, очікуючи підвищення цін. Крім того, товаровиробники не виконали своїх зобов'язань з повернення державі зерна, у тому числі ячменю, за надані матеріально-технічні ресурси. За словами М.Кравченко, на багатьох пивзаводах немає запасів солоду, тому їм доводиться «працювати з коліс».

Виробництво пива в Україні торік становило біля 68 млн. декалітрів, повідомляє Інтерфакс-Україна. Очікувалося, що у 1999 р. воно зросте на 15—20%, але щось передумов до цього поки не видно.

Газета: 
Рубрика: