Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ХРОНІКА ПОДІЙ

29 вересня, 1999 - 00:00

Вищий арбітражний суд України розгляне позови низки енергопостачальних компаній щодо скасування затвердженого Кабміном і Нацбанком механізму розрахунків за електроенергію з оптовим ринком приблизно 14 жовтня, повідомила представник Національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) Любов Гончарова. За її словами, цим позовом енергокомпанії, в числі яких «Львівобленерго», «Сумиобленерго», «Полтавобленерго», «заперечують питання щодо компетентності Нацбанку й Кабміну в ухваленні такої постанови».

Згідно з постановою обленерго мають перераховувати кошти, що отримують від споживачів електроенергії, на розподільні рахунки з подальшим їхнім перерахуванням на консолідований рахунок оптового ринку електроенергії. Такий режим розрахунків унеможливлює перерахування енергокомпаніями коштів за поставлену електроенергію на поточні рахунки. НКРЕ неодноразово заявляла про те, що у приватизованих обленерго, до яких належать і позивачі, найнижчий серед усіх енергопостачальних компаній рівень оплати.

Комунальникам надано відстрочку

До 31 грудня 1999 р. житлово-комунальним підприємствам надається відстрочка податкових платежів до бюджету, повідомляють Українські новини.

Зокрема, це стосується сплати ПДВ, податку на прибуток, плати (податку) за землю, збору за використання водних ресурсів, місцевих податків і зборів незалежно від терміну виникнення податкових зобов'язань і без сплати відсотків за такий податковий кредит.

В Україні близько 5 тис. житлово- комунальних підприємств, що надають послуги на суму понад 5 млрд. гривень. На 1 серпня цього року заборгованість населення й бюджетних організацій за отримані житлово-комунальні послуги складала відповідно 4,6 і 1,4 млрд. грн. Загальна сума кредиторської заборгованості житлокомпідприємств становила 8023 млн. грн. (або 139,2% до 1 січня 1999 р.), в тому числі за енергоносії — 4 643,7 млн. грн. (57,8%). Дебіторська заборгованість становить 6937,1 млн. грн. (124,7%).

Зріс попит на зріджений газ

Починаючи з жовтня поточного року, з уведенням у дію першої черги Яблунівського газопереробного заводу, НАК «Нафтогаз України» збирається продавати населенню України по 2-3 балона зрідженого газу на півріччя по ціні 10 грн. за 50-літровий балон, заявив глава НАК «Нафтогаз України» Ігор Бакай. За його словами, в останні місяці літа й у вересні споживання зрідженого газу населенням зросло утричі. У вересні в Україні було закуплено 65 тис. тонн зрідженого газу, і якщо споживання збережеться на такому рівні, то це може збільшити щорічний показник до 800 тис. тонн (за торішнього споживання газу — 260 тис. тонн). Як зазначив І.Бакай, збільшення попиту сталося через зниження за розпорядженням Президента ціни за балон.

Як раніше повідомлялося, уряд зобов'язав своєю постановою місцеві органи влади реалізувати з 1 травня 1999 року зрідженого газу населенню по ціні 10 грн. за 50-літровий балон. До переоцінки ціна на зріджений газ у залежності від регіону та пори року становила 12—40 грн. за 50-літровий балон.

Елеватори — в зоні інтересів Cargill

Американська компанія Cargill купує контрольний пакет акцій Користівського хлібоприймального підприємства (Кіровоградська обл.), повідомляють Українські новини. Український уряд розглядає Cargill як одного з найвірогідніших покупців елеваторів. Статутний фонд Користівського елеватора становить 453 200 грн. На торги фондової біржі ФДМ пропонував 51,754% СФ.

Акції елеваторів не користуються попитом серед інвесторів, вони практично не продаються за гроші — основним способом приватизації є пільговий продаж акцій працівникам елеваторів, а також безоплатна передача акцій сільськогосподарським підприємствам. На початок липня розміщено щонайменше 70% акцій 353 елеваторів. Приватизація елеваторів — одна з категоричних вимог Міжнародного валютного фонду. Система хлібозаготівлі нараховує 1269 підприємств, із яких заготівлею зерна займаються 469 підприємств, загальні потужності забезпечують зберігання 30 млн. тонн зерна на рік.

У приватних корів надої вищі

Виробництво молока в господарствах усіх форм власності в січні-серпні порівняно з аналогічним періодом минулого року знизилося на 1,8% (179,4 тис. тонн) і становило 9559 тис. тонн. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомили в Міністерстві агропромислового комплексу. При цьому, в держсекторі за 8 місяців поточного року вироблено 3577,8 тис. тонн молока, а в приватному — 5981,8 тис. тонн.

Як зазначають експерти, у держсекторі виробництво молока порівняно з аналогічним періодом 1998 року знизилося на 8,8%, тоді як у приватному зросло — на 2,9%. Продуктивність корів загалом по Україні за 8 місяців 1999 гоку порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшилася на 67 кілограмів (5,4%) і становила 1308 кг. Середньодобові надої молока зменшились в 10 областях і Криму. Середній показник добового надою на одну корову — 6 кг.

Газета: 
Рубрика: