Рада директорiв Європейського банку з реконструкцiї та розвитку схвалила надання українському закритому акцiонерному товариству «Київстар GSM» кредиту на розширення мережi мобiльного зв'язку стандарту GSM-900 в Українi розмiром $30 мiльйонiв. Окрiм того, ЄБРР також додатково внесе $ 4,23 мiльйона до статутного фонду ЗАТ на термiн, визначений угодою мiж ЄБРР та акцiонерами товариства, повідомляє Інфобанк.
Загальна вартiсть проекту розширення мережi мобiльного зв'язку ЗАТ «Київстар» становить $ 115,4 млн. На думку фахiвцiв ЄБРР, його реалiзацiя призведе до створення потужної конкуренцiї на ринку мобiльного зв'язку в Українi, розширення зони його покриття та запровадження нижчих тарифiв на розмови.
ЗАТ «Київстар GSM» зареєстроване у вереснi 1997 р. Мережа мобiльного зв'язку компанiї запрацювала на повну потужнiсть у 1998 р. ЗАТ є одним із провiдних операторiв мобiльного зв'язку в Українi — його частка на ринку цих послуг за станом на березень 1999 р. становить понад 10%.
Нове паливо для АЕС з'явиться до 2004 року
Американська компанія «Westinghouse» може створити першу експериментальну партію ядерного палива для українських АЕС до 2004 р., повідомив агентству Інтерфакс-Україна експерт Міненерго. Аналіз роботи палива, як передбачається, проводитиметься на 3-му енергоблоці Південно-Української АЕС. «Westinghouse» отримав право виготовлення палива для українських АЕС за результатами тендера, проведеного в США в поточному році. Вартість робіт із виготовлення експериментальної партії палива становить $50 млн. Такий тривалий термін проведення робіт експерт пояснив тим, що тепловидільний елемент (ТВЕл) — «дуже складний фізико-механічний виріб», а на американських водяних реакторах реакторна зона дуже відрізняється від зони у водо-водяних енергетичних реакторах (ВВЕР), що експлуатуються на АЕС колишнього СРСР. Як вважає експерт, дуже важливо, що з 1997 р. роботи щодо створення експериментальних ТВЕлів для ВВЕР розпочалися на заводі в м. Електросталь Московської області (раніше завод виконував складання для реакторів чорнобильського типу — РБМК).
Чи є вихід із «газових» боргів?
Кабмін розглядає програму погашення боргу перед бюджетом «Нафтогазу України», повідомив заступник міністра енергетики з нафти і газу Василь Григор'єв.
Згідно з графіком погашення боргу, «Нафтогаз України» повинен виплачувати щомісяця 1 207,2 млн. гривень боргу, протягом вересня—грудня. На засіданні Кабміну голова правління «Нафтогазу України» Ігор Бакай вніс нові пропозиції щодо погашення боргу. Зокрема, І.Бакай запропонував 1 млрд. кубометрів газу, закачаного в сховища, передати Мінфіну як сплату боргу. Вартість 1 млрд. кубометрів газу — близько 230 млн. грн.
За словами В. Григор'єва, якщо «Нафтогаз України» протягом місяця не зменшить боргу перед бюджетом, уряд змінить його керівництво. З початку року до 20 серпня «Нафтогаз України» заплатив податків до бюджету 2 723,9 млн. грн. Причому 80—90% податків «Нафтогазу України» заплачено через взаємозаліки. На думку фахівців, головною причиною зростання боргу є низький рівень оплати газу споживачами.
У Росії змінено митні ставки
Уряд Росiйської Федерацiї внiс змiни до митного тарифу, знизивши на період шість мiсяцiв ставки мита на ввiз до Росiї окремих груп товарiв, а також ставки вивiзного мита на деякi товари, які вивозяться з Росiї за межi держав—членiв Митного союзу. Про це повiдомив Інфобанк.
Зокрема, змiнами встановлено єдину ставку ввiзного мита у розмiрi 20% митної вартостi на перли, недорогоцiннi метали та деякі види металопродукцiї, оперативнi запам'ятовуючi пристрої, мiкропроцесори, мiкросхеми та iнтегральнi схеми. Ця ж ставка мита застосовуватиметься при ввезеннi танкiв та iнших самохiдних машин.
Вивiзнi мита знижено в середньому на 10% на живу, свiжу та морожену рибу, ракоподiбних та молюскiв. Знижено мита на вивiз лужних та лужноземельних металiв, деяких хiмiчних сполук, добрив, деревини та виробів із неї, свинцю, олова, вольфраму, молiбдену, титану, цирконiю, марганцю та деяких iнших рiдкiсних металiв, а також на брухт та вiдходи цих металiв.
Експеримент на тлі кризи неплатежів
Кабмін розробив перелік підприємств, які братимуть участь у проведенні економічного експерименту в гірничо- металургійному комплексі (ГМК). Як зазначив під час наради з розгляду питання щодо реалізації Закону «Про проведення економічного експерименту на підприємствах гірничо-металургійного комплексу України» перший віце-прем'єр Анатолій Кінах, за підсумками 8 місяців поточного року підприємства металургійної галузі працювали «краще, ніж за відповідний період 1998 року». За його словами, виробництво основних видів металургійної продукції, порівняно з відповідним періодом 1998 р., становило: чавуну — 103%, сталі — 105%, прокату — 109%.
Водночас, зазначив А.Кінах, ситуація в ГМК залишається надзвичайно складною. Основними проблемами комплексу є криза неплатежів та брак обігових коштів. Коефіцієнт перевищення кредиторської заборгованості над дебіторською зріс із 2,38 минулого року до 2,48 за 6 місяців 1999 р. Нестача обігових коштів підприємств за станом на 1 липня 1999 р. досягла 8,3 млрд. грн.