Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ХРОНІКА ПОДІЙ

12 серпня, 1999 - 00:00

У першому півріччі поточного року імпорт сигарет скоротився більше ніж у 2 рази порівняно з першим півріччям 1998 року і становив близько 1,1 млрд. сигарет на $19,3 млн. Фахівці асоціації «Укртютюн» вважають, що проблема нелегального імпорту сигарет, як і раніше, залишається гострою. За оцінками асоціації «Укртютюн», контрабандою в Україну ввозиться близько 10 млрд. сигарет за рік (13% від загального споживання). На думку фахівців, активність іноземних тютюнових компаній, в основному німецької Reemstma, і значні обсяги контрабанди призводять до зниження імпорту сигарет в Україну. Reemstma збільшила експорт сигарет до 1,5 млрд. у першому півріччі нинішнього року проти 1 млрд. сигарет у першому півріччі 1998 року, повідомив Українським новинам представник компанії Андрій Романенко. Компанія збільшує обсяги продажу в країни СНД. «Марки, що найбільше продаються, — «Прима люкс» і «Прима легка», — сказав А. Романенко. Експорт сигарет у першому півріччі становив близько 2 млрд. сигарет (240 849,6 кг) на $18,6 млн.

Лізинговий фонд затримує аграріїв

Державний лізинговий фонд поки що не розпочав постачання бурякозбиральної техніки сільгосппідприємствам, сказав Українським новинам директор компанії «Украгролізинг» Микола Омельченко. «Робота ведеться. Постачати бурякозбиральну техніку буде підприємство «Борекс» (Київська область), Тернопільський комбайновий завод і Дніпровський комбайновий завод», — сказав Омельченко. За даними Тернопільського і Дніпропетровського комбайнових заводів, підприємства можуть уже сьогодні постачати техніку за умови фінансування з боку фонду. М. Омельченко вважає, що «Украгролізинг» зможе надати аграріям цього року бурякозбиральної техніки приблизно на 31 млн. гривень. При цьому він уточнив, що в разі поновлення фінансування Лізингового фонду з державного бюджету фонд буде спочатку гасити борг машинобудівним підприємствам за техніку, поставлену під весняний комплекс і жнива, а вже потім фінансувати постачання бурякозбиральної техніки. Борг Державного лізингового фонду перед підприємствами-постачальниками становить 134 млн. гривень. За даними Міністерства АПК через Лізинговий фонд господарства отримали техніки на 245 млн. гривень.

Гірничо-металургійному комплексу подаровано експеримент

Президент підписав Закон «Про проведення економічного експерименту на підприємствах гірничо-металургійного комплексу України», який передбачає надання низки податкових пільг металургійним підприємствам до 1 січня 2002 року.

Закон передбачає запровадити для підприємств ставку оподаткування прибутку в розмірі 30% від чинної ставки, екологічний збір — не більше ніж 0,15% від валових витрат, гроші від збору за забруднення природного середовища розподілити між місцевими органами влади та підприємствами, повідомила Українським новинам прес-служба Президента.

Підприємствам списуються пеня і штрафи за невчасну виплату платежів і податків, надалі пеня встановлюється в розмірі 50% від існуючих ставок. Зменшено збір у Державний інноваційний фонд (до 50% від нинішніх ставок — 0,5% від обсягу реалізації). Підприємства також звільняються від дорожніх зборів (ремонт, будівництво, утримання доріг).

За підрахунками Міністерства промислової політики, у зв'язку з проведенням експерименту, втрати бюджетів усіх рівнів становитимуть приблизно 600 млн. гривень.

ривабливість українських євробондів — 50%

Номінальний обсяг третього випуску євробондів у німецьких марках із погашенням у лютому 2001 року становитиме 531 млн. марок, повідомила Українським новинам прес-служба Мінфіну. Третій випуск євробондів у марках відбудеться 20 серпня, за облігаціями буде виплачуватися купон у розмірі 16% річних, термін погашення облігацій — 26 лютого 2001 року.

Згідно з постановою Кабміну від 2 серпня, єврооблігації мають бути випущені через банк Chase Manhattan Luxembourg. 4 серпня закінчився термін подачі інвесторами заявок на добровільний обмін на єврооблігації в німецьких марках доларових облігацій, які були випущені у вересні минулого року під час реструктуризації позики Merrill Lynch на суму 504 млн. доларів і мають бути погашені у вересні 2000 року. За даними Мінфіну, інвестори погодилися обміняти близько половини паперів.

Крім того, 15 липня Мінфін домовився із власникам облігацій ING Barings, які були погашені 2 серпня, про реінвестування значної частини виплат в євробонди в німецьких марках. Загальний обсяг виплат за позикою ING становив 163 млн. доларів.

«Лукойл» «Оріані» не товариш

Міжнародний канадсько-англійський консорціум і Тисайський хімкомбінат (Угорщина) співпрацюватимуть з Калуським ВАТ «Оріана». Таке рішення ухвалено на засіданні правління підприємства за участю голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка і голови обласної ради Зиновія Митника.

Як передає УНІАН, члени правління ВАТ вважають, що з трьох підприємств, які подали заявки на співпрацю з ВАТ «Оріана», лише ці компанії зможуть бути потенційними інвесторами. Пропозиції російської компанії «Лукойл», яка хоче мати у власності контрольний пакет акцій олефінового заводу і виробництва хлорвінілу, АТ не влаштовують.

Як зазначалося на засіданні, буде утворено вісім дочірніх підприємств «Оріани». Вони технологічно не пов'язані або пов'язані частково, але жодне не вимагає значних обсягів обігових коштів для організації стартової діяльності (кожне починатиме її з нульового рахунку). Члени правління висловили сподівання, що це дасть змогу підприємству вийти із затяжної кризи.

Газета: 
Рубрика: