На прес-конференції в четвер заступник голови цього комітету Григорій Омельченко оприлюднив листи до Президента та прем’єра, в яких просить офіційно звернутися до керівництва Генпрокуратури та СБУ, щоб вжити необхідних заходів для повернення в державну власність контрольного пакета акцій НФЗ.
Схоже, Нікопольський феросплавний стає найскандальнішим українським підприємством: динамічність подій навколо нього просто вражає, як і кількість задіяних у конфлікті персон. За словами Омельченка, «владнати ситуацію навколо НФЗ для держави стає справою честі», оскільки вона може негативно вплинути на інвестиційний і економічний клімат в Україні. Як вважає народний депутат, дистанціюючись від ситуації з НФЗ, нинішня владна команда нівелює свої власні обіцянки про відкритість і прозорість дій, які дала виборцям. «Відновивши справедливість на заводі, влада не лише зробила б насамперед собі добру послугу, а й продемонструвала б рішучість і непохитність у дотриманні національних інтересів», — упевнений Омельченко.
А поки що в чиновників вищого рівня спостерігається нез’ясовно прохолодне ставлення до проблем Нікопольського феросплавного. Наприклад, відсутня хоч якась реакція на скандал із розкраданням документів у справі НФЗ, у якій замішаний заступник голови Вищого господарського суду Микола Хандурін. 29 липня він провів прес-конференцію та спростував обвинувачення про свавільне припинення дії рішення Апеляційного суду. Хандурін продемонстрував журналістам документ, який засвідчив, що постанова про припинення рішення Апеляційного господарського суду міста Києва від 25 липня, згідно з якою приватизація ВАТ «НЗФ» визнана незаконною, була прийнята суддівською колегією в складі п’яти осіб, серед яких сам Хандурін не зазначається.
Проте за інформацією, що надійшла під час прес-конференції від суддів Апеляційного господарського суду Києва, заступник голови ВГСУ примусив своїх колег з Апеляційного господарського суду Києва передати йому справу про повернення в державну власність 51-відсоткового пакета акцій Нікопольського заводу феросплавів, щодо якого вже було винесене рішення. Тобто була заблокована реалізація вердикту суду про відновлення корпоративних прав держави. Фахівці кваліфікують такі дії, як зловживання службовим становищем, і припускають, що без заступництва згори подібна поведінка відносно суддів була б неможливою. Григорій Омельченко вважає, що в цій ситуації не останню роль відіграють інтереси секретаря РНБО, про що депутат і заявив на прес-конференції.
До речі, побоювання з приводу грубих порушень на НЗФ також підтвердила раніше прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, повідомивши, що «протизаконні дії Хандурін здійснив вночі для того, щоб не дати можливості провести призначені на ранок збори акціонерів Нікопольського феросплавного, що мали остаточно ухвалити рішення про «входження» держави на комбінат». Причому, констатацією факту голова Кабміну не обмежилася: Тимошенко звернулася до Генпрокуратури з вимогою дати правову оцінку діям суддів ВГСУ й у випадку, якщо в них містяться ознаки злочину, порушити кримінальну справу. Зазначимо, що за інформацією, яку отримав заступник глави Держкомітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією, кримінальну справу проти судді Хандуріна Генпрокуратура таки порушила, проте на слідчих прокуратури чиниться тиск, а сам факт наявності кримінальної справи ретельно приховується від громадськості.
Але основна увага силовиків, на думку Тимошенко, має бути звернена, насамперед, у бік «заступника» незаконних дій керівників Вищого господарського суду України, оскільки такі дії завдають прямих збитків державі: якщо НФЗ перепродадуть російським бізнесменам, які розраховують на це прибуткове підприємство, бюджет не отримає жодної копійки, а отже, під загрозою опиняться соціальні та бюджетні виплати. Григорій Омельченко заявив, що, якщо операція з продажу НФЗ представникам «Ренови» і «Євразхолдингу» буде здійснена, то скарбниця втратить півмільярда доларів. Депутат також стверджує, що, як «вдячність» посереднику за здійснення такої операції обіцяні не лише гроші, а й контроль над одним із найрейтинговіших телеканалів. Георгій Омельченко впевнений: навіть цього достатньо для того, щоб звернути на це увагу Президента й уряду.