Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Єдине» вікно для бізнесу

Пілотний проект уже працює в Кіровограді. У разі його успіху, подібну практику з 2013 року поширять всією Україною
25 липня, 2012 - 00:00

Учора голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський розповів про плани щодо розвитку очолюваного ним відомства на найближчий час. Нагадаємо, що під час адміністративної реформи Держкомпідприємництво ліквідували та трансформовали в окремий департамент при Мінекономрозвитку. Однак, за рік його діяльності під крилом міністерства стало зрозуміло, що користі від нього в такому вигляді для бізнесу мало. Тож Держкомпідприємництво знову поновили.

Втім, навіть після поновлення статусу окремої установи не вдалося знайти спільну мову з чиновниками Мінекономрозвитку (з якого виходить багато ініціатив щодо підприємницького середовища) в інтересах бізнесу, розповідає Бродський. Зокрема, за його словами, є три теми для дискусій. Перша — продаж деревини на внутрішньому ринку. Голова Держкомпідприємництва наполягає, що всю деревину треба продавати не на спецаукціонах (як нині), а на товарних біржах, аби не було підкилимних домовленостей, в результаті яких найкращий український ліс вивозився за кордон. Друга спірна тема — повернення Мінекономрозвитку повноважень із контролю цін та ціноутворення. І третя — щодо покарання чиновників-саботажників. За словами Бродського, Держкомпідприємництиво наполягає на отриманні права штрафувати таких чиновників у випадку невиконання ними норм Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (від 5 квітня 2007 р. № 877), а у випадку повторного порушення навіть ставити питання про звільнення. Доки дискусія з цих питань триває, Бродський обіцяє полегшувати бізнесу життя в інших питаннях.

Зокрема, до другого читання в парламенті готуються законопроекти про подальше зменшення ліцензій та дозволів.

Цікава ідея з впровадження подачі документів на реєстрацію підприємцем через поштове відділення (іншими словами — це поштовий аналог «єдиного» вікна). Перший такий пілотний проект уже стартував у Кіровограді. Людина може прийти на пошту, здати пакет документів, заплатити за цю послугу, і поштове відділення самостійно пересилає цей набір до центру оформлення таких документів. Якщо експеримент буде вдалим, розповідає «Дню» Бродський, то з наступного року його поширять по всій Україні.

Очільник Держкомпідприємницва також обіцяє поновлення фінансової допомоги тим, хто бажає тільки-но започаткувати власний бізнес. За його словами, на фінансову підтримку з бюджету виділять 18 мільйонів гривень. Звичайно, це не багато, каже він, але, щоб підтримати декілька старт-апів (на один виділяти 50—100 тисяч гривень) у різних регіонах, вистачить. Крім того, розповідає він, існує домовленість з «Укрексімбанком» про кредитування під 12% річних.

Ще одна новація від Бродського — перевести всі АЗС, видобуток води, газу та нафти на систему GPRS. Свою пропозицію він вже відправив до Державної податкової служби України і там, каже, її підтримують. Підтримують, за словами Бродського, цю ідею й великі учасники ринку пального. Державі та бізнесу це вигідно, пояснює Бродський, адже включив пістолет, бензин потік, і автоматично інформація про те, скільки його продали, надходить до єдиного серверу податкової. І зразу видно з чого і скільки сплачено податків. Така новації, за підрахунками чиновника, може принести в бюджет декілька мільярдів гривень.

Наталія БІЛОУСОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: