Відповідаючи на запитання агентства Інтерфакс-Україна, він зазначив, що проект бюджету-2000, внесений у парламент, нічим принципово не відрізняється від попередніх бюджетів. «Це бюджет катастрофи», — підкреслив Є.Марчук.
На його думку, істотним резервом, який допоміг би акумулювати кошти для виплат зовнішніх боргів, є запровадження державного контролю за реалізацією лікеро-горілчаних і тютюнових виробів. Йдеться не про монополію, а саме про держконтроль, підкреслив він, пояснивши, що держава має оптом закуповувати відповідну продукцію у виробників за взаємовигідними, заздалегідь обумовленими цінами, однак роздрібна реалізація має перебувати виключно в компетенції держави. Цей непопулярний захід, наголосив Є.Марчук, дозволить направити до бюджету додатково мільярди гривень.
Є.Марчук пообіцяв, що у разі свого обрання президентом, він вирішить проблему внутрішнього боргу, насамперед по зарплатах і пенсіях, протягом 6 місяців. На його думку, це можна зробити шляхом застосування винятково адміністративно-правових методів, перекривши канали розкрадання державних коштів.
Причина корупції в Україні, за словами Є.Марчука, у відсутності механізмів дієвого контролю за владою з боку громадських організацій. На його думку, створення таких механізмів стане одним із найважливіших завдань нового президента України. Кандидат у президенти вважає, що блокування створення громадських організацій, які могли б контролювати діяльність органів влади — одна з найбільших помилок Леоніда Кучми за час його президентства.
Відповідаючи на запитання журналістів, Є.Марчук також заявив, що ніяких реформ у разі повторного обрання Л.Кучми на президентську посаду не буде. За його словами, всі найважливіші ринки в державі поділені між «максимум десятьма кланами». «Там працюють монополісти, не зацікавлені в реформах», — підкреслив кандидат у президенти.