Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Iнформаційний дім

IТ-технології заробляють Україні десятки мільярдів доларів
13 жовтня, 2007 - 00:00

У київському Міжнародному виставковому центрі відбулась ювілейна, п’ятнадцята виставка «Інформатика і зв’язок 2007, технології третього тисячоліття», яка цього року зібрала близько 200 учасників.

Цей міжнародний форум, сказав у привітанні організаторам і учасникам виставки Президент України Віктор Ющенко, відіграє значну роль у модернізації вітчизняної економіки й у впровадженні новітніх інформаційних технологій. Привітав організаторів з ювілеєм і перший віце-прем’єр-міністр Микола Азаров. «Для вітчизняних виробників, науковців виставка надасть можливість обмінятись досвідом, ознайомитись зі світовими технологічними тенденціями та укласти взаємовигідні контракти», — упевнений урядовець.

Презентовані учасниками виставки продукти — це «дзеркало» стану справ у галузі. «В Україні ця галузь демонструє високі темпи розвитку. У ній працюють тисячі підприємств, сотні тисяч працівників. Галузь заробляє десятки мільярдів доларів щорічно», — роздавав компліменти вітчизняним підприємцям на церемонії відкриття виставки заступник міністра транспорту та зв’язку Леонід Нетудихата. А директор Держдепартаменту зв’язку Олександр Баранов зазначив, що галузь загалом за минулий рік заробила 46 мільярдів гривень, що склало 8% ВВП України. «Без широкого запровадження інформаційних технологій успіху державі не досягнути, не досягнути конкурентоспроможностi на світовому ринку», — впевнений Баранов. У інформаційних технологіях він бачить і вирішення проблем із подорожченням хліба і пропонує ліквідувати «посередників-спекулянтів» між фермерами й виробниками хліба, будуючи їхні відносини виключно на основі спеціально створеної електронної біржі, «на якій кожен селянин міг би виставити свій лот за певною ціною...».

Відомство Баранова в рамках виставки провело конкурс регіональних проектів з інформаційних технологій. Адже саме інформатизація регіонів, розбудова системи електронного урядування та впровадження ефективних проектів на регіональному рівні є важливими складовими розвитку в Україні інформаційного суспільства. Як виявилося, найкращі регіональні ІТ-спеціалісти в Івано-Франківську. Представлений облдержадміністрацією проект «Погосподарський облік для сільських, селищних рад», що дозволяє вести статистику й покликаний підвищити ефективність роботи селищних рад, зайняв перше місце. Друге місце посіла Одеська облдержадміністрація з проектом «Розробка системи інформаційно-аналітичного забезпечення області», третє — Гайсинська райдержадміністрація з проектом «Запровадження аналітично-інформаційної системи iнтернет-управління в забезпеченні ефективної взаємодії органів влади, населення та бізнес-структур Гайсинського району».

Отже, і в районах поступово адаптуються до умов так званого інформаційного суспільства. І влаштована в столиці виставка сприяє цьому процесу. «Виставка стає все динамічнішою й доступнішою. А Україна активно будує свій інформаційний дім», — підсумував побачене на виставці голова Національної комісії з питань регулювання зв’зку України Володимир Звєрєв.

Олексій САВИЦЬКИЙ, «День». Фото автора
Газета: 
Рубрика: