Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) планує залучити кошти від Міжнародних фінансових організацій для завершення інвентаризації земель і інтеграції державного земельного кадастру вартістю 2 — 2,5 мільярда гривень.
Як повідомив голова Держгеокадастру Максим Мартинюк, наразі держслужба веде переговори про можливе фінансування зі Всесвітнім банком, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Японським агентством міжнародної співпраці (JICA), а також Швейцарським бюро співпраці в Україні.
Зокрема, зазначив він, для завершення робіт інвентаризації потрібні ще близько 1,5 мільярда гривень, без урахування існуючої на сьогодні заборгованості за виконання таких робіт в сумі 148 мільйонів гривень.
Крім того, близько 800 мільйонів гривень потрібно для переведення в електронний вигляд вже існуючих на сьогодні держреєстрів і кадастрів з метою інтеграції їх із системою Державного земельного кадастру.
Сам же доступ до земельного кадастру чиновники обіцяють відкрити вже за тиждень — до 6 жовтня. «До 6 жовтня ми повинні відкрити реєстри для того, щоб кожна людина могла побачити, кому належить та чи інша земельна ділянка за номером земельного кадастру», — повідомив віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко. За його словами, вже сьогодні реєстром можуть скористатися нотаріуси, які можуть брати витяги із земельного кадастру для здійснення нотаріальних дій.
«На мою думку, проводити інвентаризацію земель не потрібно взагалі. І тому не потрібно ніякого великомасштабного проекту. Для виправлення помилок в кадастрі вже й так зроблено достатньо. На кадастровій карті кожен може побачити свою ділянку і проглянути, є на ній помилки чи ні. Тому це краще робити в звичайному робочому режимі. Якщо буде виділено великі кошти, то, на мою думку, нічим добрим це не закінчиться. У нас вже є приклади, коли залучалися кошти, велика частина з них використовувалася в необхідних цілях, і при цьому якість роботи була дуже поганою. Для чого ж тоді проводять інвентаризацію? Два з половиною мільярда — доволі великі гроші», — вважає головний аналітик Української аграрної асоціації Мар’ян ЗАБЛОЦЬКИЙ.