Стратегічними інвесторами в Україну можуть стати країни арабського світу. Не так давно розпочалась робота з освоєння підѓрунтя такої співпраці. В травні поточного року в Кувейті відбулась перша українсько-арабська конференція на тему інвестиційної привабливості вітчизняної економіки для країн арабського світу. «Понад 100 мільйонів доларів отримала Україна від арабських інвесторів за цей невеликий проміжок часу. Залучені кошти зосереджені переважно у приватному секторі. Оскільки державні програми потребують ще деякого унормування та доопрацювання, аби претендувати на такі інвестиції», — повідомив «Дню» один із ініціаторів ідеї україно-арабської інвестиційної співпраці — заступник голови комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Костянтин Бондарєв.
А вже в жовтні Україна приймала представників бізнесу арабських країн. У конференції на тему «Інвестиційні перспективи в Україні» взяли участь представники посольств Кувейту, Іраку, Лівії, Сирії, Оману та Йорданії. Ці арабські партнери є стратегічно привабливішими для українського бізнесу. Адже за законами Шаріату, вони не можуть давати гроші в борг. Тобто річ іде не про кредитування бізнесу, а про реальну господарюючу діяльність. Партнери не лише ділять прибутки, але й розділяють ризики справи. До того ж арабський інвестор не ставить за мету купувати контрольну частку у капіталі бізнесу.
«Якщо ви хочете створити спільний бізнес — звертайтесь. Ми відкриті до співпраці. Єдина вимога — аби справи велися за законами, які відповідають нашим правовим нормам, — розповідає «Дню» директор компанії Shariah Solutins, відомий спеціаліст із питань шаріату та ісламського фінансування Шейх Хайтам Тамім. — Ми не обмежені у напрямках співпраці з Україною. Єдине, що ми не фінансуємо алкогольну, тютюнову промисловість та всі похідні галузі, не даємо гроші на промоушен грального бізнесу. Адже це заборонено законами шаріату».
Основними напрямками, над якими працює сьогодні український бізнес у рамках налагодження українсько-арабської інвестиційної співпраці, є сільське господарство та харчова промисловість, банківські послуги, транспорт, туризм та інноваційні технології в будівництві. Проте, за словами віце-президента групи компаній Al-Bader International Development Махроуса Бесісо, інші галузі української промисловості теж досить цікаві для інвестицій, і будуть ретельно досліджені. Арабські інвестори вже вивчають українське законодавство та можливості його адаптування до ісламської фінансової системи.