Україна повернула довіру міжнародних фінансових інститутів. Таку заяву, як інформує прес-служба Партії регіонів, на днях зробив народний депутат від ПР, голова парламентського підкомітету з питань міжнародної економічної політики комітету ВРУ з питань економічний політики Олексій Плотніков. Саме так, на думку нардепа, потрібно розглядати інформацію Держказначейства щодо ситуації з обслуговуванням державного боргу.
Плотніков переконаний: своєчасне виконання боргових зобов’язань в 2010 році повернули Україні довіру не лише серед міжнародних фінансових інститутів, але й інвесторів. «Репутація України як позичальника — це дуже важлива репутація у світовій економіці. І своєчасним погашенням боргів Україна підтвердила відповідальність нової влади», — зауважує у своєму коментарі регіонал.
Мовляв, виконання зобов’язань перед кредиторами свідчить, в першу чергу, про те, що економіка України поступово долає наслідки економічної кризи і починає наповнювати свою державну казну.
Плотніков наголошує, що Україна знову здобула вотум довіри на арені світових фінансових ринків завдяки виваженій економічній політиці Президента і влади, а також початку непопулярних реформ. «Сьогодні бізнес світового рівня не боїться інвестувати в Україну, а це означає, що в уряду з’являться необхідні фінансові ресурси для відновлення в найкоротший термін тих галузей економіки, які стануть локомотивом економічних перетворень в державі», — завважив політик.
Чи поділяють оптимізм політика з провладної партії самі інвестори? Про це «День» запитав у представників міжнародних компаній, які працюють в Україні...
КОМЕНТАРI
Томаш ФІАЛА, голова Dragon Capital, президент правління Європейської бізнес асоціації:
— Справді, Індекс інвестиційної привабливості, хоч і повільно, але продовжує своє зростання від 1-го кварталу 2010 року. З одного боку, інвестори належним чином оцінили стабільність і передбачуваність, готовність уряду до реформ. З іншого боку, опитування чітко показує, що без подолання корупції, усунення проявів незаконного ставлення податківців і митників до бізнесменів і без запровадження прозорої судової системи реформи уряду ніколи не принесуть бажаних результатів.
Ханс БЕСТМАН, керівник агробізнесу міжнародної компанії BASF в Україні, Молдові та країнах Кавказу:
— Новий уряд працює вже майже рік, і позитивною його рисою було бажання підтримувати діалог з бізнес-спільнотою. Однак самого бажання діалогу — мало. Це важливий перший крок, але наступним кроком мають стати дії, спрямовані на усунення перепон, котрі перешкоджають бізнесу. Що гірше, додаткові перепони інколи створюються штучно, як, наприклад, в аграрному секторі.
Мохаммед ЗАХУР, голова Наглядової Ради групи компаній «ІСТІЛ»:
— Що Україна повинна зробити, аби прямі іноземні інвестиції прийшли у державу? Передусім — провести реформу податкової системи та підняти законодавчу систему на високий рівень, покінчити з бюрократією та забезпечити інформаційну підтримку іноземного інвестора. Іноземцям потрібно справедливе ігрове поле.
Та найбільшою «онкологією» української економіки, на мою думку, є ПДВ. Я бачив, як багато компаній ставали банкротами через неповернення ПДВ. Влада часто використовує ці гроші, фактично як безвідсоткові інвестиції компаній. І для того, щоб повернути собі ці суми, компаніям доводиться буквально стукати в усі двері.
У цілому ж тим, хто захоче вкладати свої гроші в Україну, я б порадив бути дуже обережними. Якщо цього правила дотримуватись, інвестиції приноситимуть немалі дивіденди.