Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

IТ-парадокс

Спеціалізовані виставки засвідчують досягнення та перспективи України
23 лютого, 2008 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Фундамент сучасного бізнесу і одну з провідних конкурентних переваг компаній, і навіть країни загалом, формує ефективна ІТ-інфраструктура. Така думка домінує серед організаторів і учасників 15-ї міжнародної виставки інформаційних технологій для бізнесу EnterEX 2008 та сьомої міжнародної виставки телекомунікацій для бізнесу expoTEL 2008, які проходять у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза».

Виставка EnterEX цього року відбувається у новому форматі — експозицію оформлено на трьох найважливіших для бізнесу напрямках інформаційно- комунікаційних технологій: сервери та системи зберігання даних, інформаційна безпека, системи документообігу. «Майже 80 компаній з п’яти країн світу представляють тут новітні розробки для українського середнього та великого бізнесу, а також для тих малих підприємств, які прагнуть стати великими», — говорить президент компанії-організатора виставки «Євроіндекс» Валерій Пекар.

Великого значення проведенню EnterEX 2008 та expoTEL 2008 надають і чиновники... Зокрема, свої привітання з нагоди відкриття виставок надіслали заступник міністра транспорту та зв’язку України Леонід Нетудихата, директор Державного департаменту з питань зв’язку та інформатизації України Олександр Баранов, а також голова комітету Верховної Ради України з питань транспорту та зв’язку Володимир Козак. Вони зазначили, що подібна практика міжнародних виставок — запорука успішного розвитку ІТ-технологій у нашій країні...

«Інформаційні технології в найближчі роки повинні стати візитною карткою нашої країни, адже Україна зробила дуже багато задля їхнього розвитку, — упевнений Олександр Баранов, нагадуючи всім присутнім на відкритті виставок про роль України в світі ІТ. — Ми одні з найперших у Європі створили національну концепцію розвитку інформаційних технологій, а минулого року прийняли закон про розвиток інформаційного суспільства до 2015 року». Однак, як зауважує Баранов, багаторічна історія інформаційних технологій в Україні більше теоретична, аніж практична... Адже ані указ Президента 1993 року, ані прийнята постанова 1998 року про програму розвитку ІТ-технологій до кінця так і не реалізувалися. «За 10 років зроблено небагато, тому що впровадження відбувалося хвилеподібно...» — пояснює він причину вітчизняного «ІТ-парадоксу».

Проте навіть такий стан справ — досить непоганий для нашої країни, упевнений директор Держдепартаменту. За його словами, галузь успішно зростає: за минулий рік доходи ІТ-індустрії в цілому зросли на 20% і склали 8% ВВП. Хоча тут є один цікавий нюанс: левова частка цих доходів припадає на ринок мобільного зв’язку, який останніми роками активно розвивався. «Однак такого зростання вже не буде...» — прогнозує Баранов.

Утім, на заміну мобільним операторам, що досягли піку зростання, можуть прийти інші гравці ІТ-ринку. Зокрема, у названих виставках брали участь вітчизняні та іноземні компанії, що займаються впровадженням ERP-проектів, ВЕБом, інформаційною безпекою тощо. Вони оцінюють молодий український ринок як досить перспективний. Тож організатори EnterEX 2008 та expoTEL 2008 iз надією дивляться в ІТ-майбутнє нашої країни.

Олексій САВИЦЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: