Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Iван ПЄТУХОВ: «Поліція почала допомагати патріотам...»

25 січня, 2017 - 10:19

Минулого тижня у матеріалі «Трощити не монітори, а «дах» газета «День»  (№7 від 19 січня) писала про дії патріотів, спрямовані на  протистояння незаконній ігровій індустрії та про втручання у цей конфлікт поліції, яка затримала не тих, хто веде незаконний бізнес, а  «робін гудів». Голова Національної асамблеї Іван Пєтухов переконаний, що обсяг незаконного ігрового ринку в Україні становить щонайменше мільярд доларів, і саме цим пояснюється ситуація навколо нього.

— Хотілося б також порівняти, скільки сьогодні за гратами протестантів проти підпільних казіно і скільки там власників та топ-менеджерів цих закладів? Гадаю, за цим співвідношенням можна було б з`ясувати позицію держави відносно конфліктів, які час від часу виникають на «гральному» полі.

— На жаль, в мене немає ані кримінальної хроніки по країні в цілому, ані відповідної статистики. Але про затримання підпільних «круп`є» та їхніх роботодавців не чув жодного разу. Що ж до патріотично налаштованих хлопців, затриманих у ході їхнього втручання в діяльність підпільного грального салону в Києві, то їх шестеро. Сьогодні проходив суд щодо одного з них — Юрія Заболотного. Але розгляд справи перенесено на 6 лютого. Хлопці, єдина провина яких полягає у тому, що вони хотіли змусити виконувати і не порушувати закон, залишаються під вартою. Правди у нашої прокурорської та судової системи добиватися досить важко.

Насправді, хлопці, які нещодавно повернулися з війни проти агресора, тепер пішли на війну з системою і свідомо підставилися, щоб отримати резонанс, привернути увагу суспільства навіть ціною своєї свободи.

— Резонанс є. Та чи є й хоч якісь зміни у позиції правоохоронців?

— Так, після цього їхнього вчинку поліція ретельніше виконує свої обов`язки. Вона почала закривати конкретні ігорні заклади. Туди приходять патріоти, блокують їх і викликають поліцію. І вона вже не ховається, як це раніше часто ставалося, а закриває ці заклади, де калічаться людські долі. У кількох регіонах вже й сама поліція виявляє у цьому ініціативу. Тобто ті, кого тепер судять, прислужилися суспільству, стали своєрідним детонатором зрушень на користь суспільних інтересів. Залишається сподіватися, що це справжні зміни, а не їх імітація, яка в минулому спрямовувалася лише на те, щоб мотивувати законспірованих власників цих казіно поділитися бізнесом... До речі, на мою думку, замах на пана Геращенка, який викрила СБУ (якщо це не піар), міг би бути відповіддю кримінального ігрового бізнесу на такі дії поліції.

— Що ви робите для того, щоб допомогти патріотам-пасіонаріям?

— По-перше, прагнемо привернути увагу громадськості до їхньої справи. І це не тиск на суд, а принципове роз`яснення суспільству тієї шкоди, яку завдають підпільні ігрові заклади нашій країні, створюючи під час війни з агресором ще один, внутрішній фронт. Крім того, вважаємо своїм обов`язком показати, що поза законом не тільки ті казино, де можна побачити справжню рулетку, а й ті, які ховаються під виглядом інтернет-клубів і «заробляють» з допомогою так званих одноруких бандитів.

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: