На вимогу Міністерства АПК України майже 1300 тонн насіннєвого матеріалу, вирощеного компанією «Монсанто» на ланах цього та ще семи КСП у Київській, Житомирській, Рівненській та Волинській областях, було знищено шляхом загортання картоплі в органічні добрива, а простіше кажучи, в гній.
Тим часом за висадку й догляд експериментальних 40 га цієї картоплі КСП ім. Т. Шевченка отримало близько 340 тис. грн. До речі, нині господарство чи не вперше за останні роки планує вийти на позитивну рентабельність. Як повідомив голова правління П. Лила, цього вдалося досягти, зокрема, завдяки співробітництву з компанією «Монсанто», яка має намір широко запровадити в Україні нові сорти генетично-модифікованої картоплі.
Поки МінАПК веде боротьбу з іноземним інвестором, картоплярство поволі вимирає: через занепад насінництва та відсутність стабільних засобів захисту рослин на сьогодні в Україні ця культура в колективних сільгосппідприємствах займає лише близько 30 тис. га. Це 4% до потреби населення України. Решту 96% забезпечують індивідуальні господарства. Однак вони не займаються ані сортовипробуванням, ані контролем за обробітком проти колорадського жука. Відтак ми ще довго будемо споживати двічі-тричі обприскану невідомо чим, а відтак нашпиговану бозна якою отрутою картоплю, гадаючи, що їмо «екологічно чистий продукт».
Втім «Монсанто» не згортає свій проект. Як повідомив «Дню» її директор по зв'язках із урядовими та громадськими організаціями Юрій Петрусь, позитивної відповіді від уряду щодо впровадження в Україні картоплі, стійкої до колорадського жука, керівництво компанії очікує наприкінці цього року.