Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Катарці вміють робити висновки»

Михайло ГОНЧАР — як провал голосування за ратифікацію підписаної в Доха угоди позначиться на подальшій співпраці з однією з найбагатших країн Близького Сходу
3 жовтня, 2018 - 19:23

Верховна Рада не ратифікувала угоду з Катаром про взаємний захист інвестицій.

Про це оголосив спікер Андрій Парубій під час засідання парламенту.

Присутні в залі депутати провели голосування за прийняття за основу та в цілому проекту № 0197 «Про ратифікацію угоди про сприяння та взаємний захист інвестицій між урядом України та урядом держави Катар».

Було потрібно як мінімум 226 голосів, «за» проголосували 197 депутатів і проект був оголошений відхиленим.

Згідно з пояснювальною запискою, прийняття закону могло б створити правову основу для подальшого розвитку сприятливого інвестиційного клімату, надати можливість іноземним інвесторам використовувати міжнародно-правові механізми захисту інвестицій.

Угоду підписали 20 березня 2018 року в місті Доха.

Нагадаємо, Україна і Катар також проводили переговори щодо постачання катарського зрідженого газу.  Як учорашні дії Верховної Ради відобразяться на перемовинах — в коментарі «Дню» президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайла ГОНЧАРА:

— Це ляп. Але не трагедія. Всі розуміють, який фінансовий потенціал Катару. Його вплив та могутність обернено пропорційні його території. Свою міць вони напрацювали. Так, на експорті газу та нафти. Але кошти не проїдались. Вони розумно цим розпорядились. Створили відповідний фонд. Звісно, це не означає, що якби Рада ратифікувала ту угоду, то якийсь струмок мільярдів потік в Україну. Ні. Точно — ні. Тому що країни, які мають такі фонди, вони інвестують в ті країни, які відповідають найвищому інвестиційному рейтингу — ААА. Україна до них не належить.

Але Катар тривалий час проявляв до України інтерес. Передусім їх цікавить наша сільськогосподарська продукція — зерно та курячі яйця. І цей інтерес ними артикулювався давно. Візиту в Доха Президента України не став в цьому плані відкриттям. Хоча, звичайно, в останні роки наші відносини з Катаром пожвавішали. Катарські авіалінії зокрема відкрили тут своє представництво.  І зрозуміло, що ми цим не голосуванням своє реноме як держави щонайменше не поліпшили. Як з нами говорити про серйозні проекти, коли ми елементарні речі не завжди спроможні нормально виконувати?! В арабському менталітеті такі кроки добре не сприймаються.

 

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: