4 серпня «Київенерго» відключило гарячу воду практично всім киянам — 8820 споживачам. Головна мета — зберегти газ на зиму. «Зараз усі теплоджерела компанії відключено від газопостачання», — повідомляє прес-служба компанії. При цьому ТЕЦ-6 зараз взагалі не працює, оскільки ліміти на газ для неї достатні лише для її технологічних потреб, а конкретніше, як пояснив учора журналістам генеральний директор «Київенерго» Олександр Фоменко, для підтримання у нормальному стані мазутного господарства. ТЕЦ-5 працює у режимі мінімальних навантажень і використовує лише один енергоблок.
Проблеми в тепловому господарстві столиці, природно, непокоять київського мера — Віталія Кличка. Учора він зробив робочу поїздку на ТЕЦ-5, де спілкувався з працівниками станції і журналістами, закликаючи одних підвищити ефективність роботи, а других — із розумінням поставитися до заходів щодо економії енергоносіїв і всіляко економити тепло у своїх будинках та оселях. Річ у тім, що в міжопалювальний період «Київенерго» витрачає приблизно 0,6 мільярда кубометрів газу, а взимку компанії необхідно близько 2,2 мільярда кубометрів. Проте Кабмін затвердив щомісячний ліміт газу з 1 серпня по 1 квітня 2015 року для «Київенерго» в обсязі 1,19 мільярда кубометрів.
«Наскільки я можу зрозуміти, — сказав Кличко, — сьогодні дали зрозуміти, що електростанція (ТЕЦ-5) готова до зимового періоду. Зараз проводяться планові технічні роботи. Вмонтовуються сучасніші вузли, що дадуть змогу споживати набагато менше електроенергії і видавати ще більшу кількість тепла». Мер звернувся до кожного з киян і закликав їх «по-іншому ставитися до електроенергії і застосовувати енергозберігальні технології». «Я переконаний, що у нас буде непроста зима, і тому сьогодні як ніколи важливо поставитися відповідально до енергозберігальних технологій, до питання постачання тепла в оселі киян і відновлення (подачі) гарячої води для кожного киянина, аби дискомфорт найближчим часом скінчився».
Усе це правильно, але залишається ще питання, а де взяти ще один мільярд кубів газу, якого не вистачає «Київенерго» для нормального проходження опалювального періоду? Одразу зауважимо, що для переведення київських ТЕЦ і котелень на вугілля, буде потрібна недешева реконструкція. Але мазут як резервне паливо можна використовувати без проблем. Аби він був. Відповідне запитання мер поставив генеральному директорові і був розчарований. За словами Фоменка, аварійний запас цього палива, що є сьогодні у розпорядженні компанії, — 55 тисяч тонн. Його може вистачити містові на 10 днів середньозимових температур і на п’ять днів за найнижчих, а на один місяць його буде досить, якщо температура зовнішнього повітря буде не нижчою за нульову.
Проте Фоменко сказав журналістам, що «Київенерго» розглядає можливість закупівлі до зими додаткових обсягів мазуту. «Ми з Віталієм Володимировичем (Кличком) обговорили закупівлю додаткового мазуту, аби за рахунок його використання можна було «зрізати» зимові «піки» споживання теплової енергії», — обнадіяв голова компанії, хоча й не уточнив, за рахунок яких коштів це може бути зроблено. Він також не сказав, наскільки мазут дорожчий за газ і де саме він має намір його купувати. Зазначимо, що в історії столиці якось вже був період, коли владі довелося робити ставку на це резервне паливо. Але тоді нафтопереробна промисловість ще працювала, і то його ледве нашкребли по всій Україні.
Утім, столичний мер налаштований дуже оптимістично. За його словами, незважаючи ні на що, взимку Київ буде з теплом. Він також упевнений, що кияни в цьому йому допоможуть.