Таке становище вже найближчим часом може обернутися справжньою катастрофою, оскільки назріла необхідність замінити значну частину комунікацій і побудувати житло для відселення людей, які туляться в аварійних будинках. На думку мера Рівного Віктора Чайки, виходом могло б стати залучення іноземних інвестицій. Однак, за його словами, уряд поки мало допомагає місцевим органам самоврядування в отриманні такої допомоги: так, Кабінет міністрів не дає своїх гарантій під реалізацію подібних проектів. У цих умовах дуже складно вести переговори про залучення коштів іноземних інвесторів у таку неприбуткову галузь, як комунальне господарство.
Та все ж іноземний капітал іде в регіони. Свідченням цього є підписаний нещодавно протокол про наміри співробітництва в галузі розвитку комунального господарства між міською владою Рівного й Корпорацією сприяння економіці німецької землі Бранденбург. Цим документом передбачається допомога з боку німецьких фахівців у проведенні реконструкції комунального господарства, оновленні житлового фонду, в навчанні фахівців.
Фінансування такого масштабного для Рівного проекту передбачається за рахунок кредитних коштів уряду Німеччини, а також грошей, що виділяються в рамках міжнародних програм. Можливо, саме з регіонів і почнеться перетворення комунальної сфери з «чорної діри», що пожирає кошти мізерних бюджетів, на прибуткову галузь міського господарства.