Хоча сьогодні ще не зрозуміло, який саме колір — білий (БЮТ) чи блакитний (Партія регіонів) — доповнить коаліційну палітру,— корпус урядовців почав танути. Услід за прем’єр-міністром намір працювати в парламенті висловив секретар Ради національної безпеки та оборони Анатолій Кінах. Він наголосив, що завдання усіх відповідальних політичних сил, які увійшли до парламенту, — створити дієву працездатну парламентську більшість і на цій основі сформувати ефективний уряд, який працюватиме над реалізацією програми Президента. Консолідована робота новообраного парламенту, відпрацювання ефективного механізму взаємодії вертикалі виконавчої та законодавчої влади, за Кінахом, має дозволити своєчасно ухвалити стратегічні рішення, спрямовані на стабільний розвиток держави та суспільства.
Анатолій Кінах висловив застереження щодо можливої концентрації політичних та економічних ризиків. За його словами, у січні — квітні темпи зростання обсягів промисловості зменшились майже до нульової позначки. За січень—березень, вперше за останні роки, від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало близько $1,7 мільярда. В умовах подорожчання енергоносіїв і відповідного зростання цін і тарифів на споживчому ринку, недосконалості системи державного протекціонізму щодо національних виробників, а найголовніше — у зв’язку з відсутністю реальних структурних зрушень, на думку Кінаха, у промисловості країни з’являються ознаки соціально-економічної нестабільності.
Сьогодні вкрай важливо надати належну оцінку й визначити прогноз соціально-економічних параметрів розвитку економіки, необхідних для збалансування бюджету-2006 та формування й підготовки бюджетної резолюції на 2007 рік, вважає народний депутат. На його думку, в ході цієї роботи важливо приділити увагу стратегії інвестиційно-інноваційного розвитку України, затвердити енергетичний баланс, посилити співробітництво з основними постачальниками енергоресурсів, зокрема, Туркменистаном, Казахстаном, Азербайджаном, вдосконалити співпрацю в паливно-енергетичній галузі з Російською Федерацією, активніше запроваджувати енергозберігаючі технології, альтернативні види палива та ефективніше використовувати всі наявні енергоресурси.
Кінах наголошує також на необхідності вдосконалення системи земельних відносин, зокрема, створенні в країні сучасного ринку землі, протидії зловживанням у сфері земельних відносин. Ці завдання розглядаються ним як такі, що повинні бути вищими від потреб поточної політичної кон’юнктури, повідомляє прес- служба Кінаха.
На його думку, вирішення таких системних завдань вимагає іншої якості співпраці Президента та Верховної Ради, яка має ґрунтуватися на розгортанні конструктивного діалогу і підвищенні відповідальності перед народом за результати роботи економіки. Кінах також підбив деякі підсумки роботи СНБО і відзначив, що на основі її рішень прийнято ряд системних указів Президента. У них йшлося, зокрема, про покращання інвестиційного клімату та захист прав власності, підвищення ефективності державної політики у сфері регулювання земельних відносин, використання та охорони земель, забезпечення продовольчої безпеки, ситуацію на ринку нафти та нафтопродуктів, про інноваційний та науково-технологічний розвиток держави тощо. Завершено, повідомив Кінах, роботу над Стратегією національної безпеки — документом, який максимально повно враховує динаміку змін у сучасному світі, необхідність адекватного та своєчасного реагування на нові виклики та загрози.