Пдписано угоду, що передбачає умови переходу на нову систему скороченої нумерації для екстрених і довідкових служб. Її підписаіли представники Міністерства транспорту і зв’язку, Національної комісії регулювання зв’язку, «Укртелекому», а також компаній-користувачів коротких номерів.
Основним пунктом угоди, як повідомив заступник Міністра транспорту та зв’язку Леонід Нетудихата, є переміщення діючих комерційних користувачів коротких номерів, зокрема платних довідкових служб і служб таксі, з номерів формату 0ХХ на номери формату 15ХХ зі збереженням останніх двох цифр номера. Підписана угода також включає пропозицію Державному департаменту зв’язку й інформатизації розробити зміни до Національного плану нумерації України, у яких передбачити діапазон номерів 151Х для організації єдиних служб за одним номером на всій території України, виділення тризначних номерів винятково для некомерційного використання, а також переглянути призначення коротких номерів формату 16ХХ. Угода також рекомендує НКРЗ розробити і подати на затвердження Кабінету Міністрів нові тарифи на виділення коротких номерів для організації єдиних служб.
Перехід на нову систему номерів планувався ще на початок вересня, однак тоді його відклали з ряду причин, зокрема, й через протести таксистів. Теперішні зміни до скорочених номерів підтримали й таксисти, й інші підприємці- власники коротких номерів. «Ми отримали більше, аніж мали. Ми зберегли свої комерційні цифри, з’явилося більше можливостей для розвитку...», — сказав голова профспілки таксистів України Василь Попик. А генеральний директор ТОВ «Київміськдовідка» (інформаційний холдинг «059») Олександр Серебряник охарактеризував дане рішення як найпростіше, однак відзначив, що в компаній- користувачів коротких номерів усе-таки залишилися незначні претензії до «Укртелекому», наприклад, щодо забезпечення прозорості проходження заявки на видачу короткого номера користувачу.
Однак заступник голови правління ВАТ «Укртелеком» Ігор Сиротенко запевняє, що з цим усе буде гаразд. Лише б скоріше ввести новий формат номерів... «Неможливо далі затягувати процес ренумерації! Для нас це додаткова робота, однак ми готові її виконати. Вона потребуватиме ще якихось додаткових коштів, і ми знайдемо їх у себе. Єдине, що ми б хотіли, — завершити її якомога швидше. Тому що кожен день приносить збитки для нас, незручності — для споживачів... Ми оцінюємо, що загальна вартість усіх робіт складатиме близько двох мільйонів гривень. І ми були б раді, якби хтось нам їх дав. Проте доводиться вкладати самим, адже не можна далі чекати: ми щодня втрачаємо...», — констатує Сиротенко.
Давно назріла й потреба нових коротких телефонних номерів. «Мережа зв’язку зростає в геометричній прогресії...», — вказує Нетудихата на нестачу ресурсів. За його словами, номерна реформа обумовлена передусім відсутністю вільної ємності скорочених номерів. А це, у свою чергу, стає на заваді задоволенню постійно зростаючого попиту на них як у державних, так і в комерційних операторів. Нетудихата запевнив, що з ренумерацією вільний ресурс обов’язково з’явиться. А поки що в Україні діє близько семи тисяч служб, які мають короткі номери... За останньою угодою, новий формат своїх номерів усі вони отримають безкоштовно.
Проте точної дати телефонних змін поки що немає... Передбачається, що нові номери ввійдуть в дію вже на початку наступного року. «Це справа декількох місяців... Очевидно, це відбудеться на початку 2008 року», — відзначив Нетудихата.
З цього моменту працюватиме спеціальний автовідповідач, який інформуватиме про новий номер людей, котрі за звичкою набрали старий. А звичні усім номера 01, 02 та 03 скоро стануть 101, 102 та 103 відповідно...