Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Економіка

4 жовтня, 2012 - 00:00

Мінінфраструктури пропонує запровадити єдиний залізничний квиток для поїздки з пересадкою або в обидва кінці

Міністерство інфраструктури України пропонує запровадити єдиний залізничний проїзний документ, що оформляється на одному бланку, для проїзду з однією пересадкою або «туди-назад». Це закріплено проектом наказу міністерства «Про затвердження змін до правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу й пошти залізничним транспортом України», опублікованим на веб-сайті міністерства. Згідно з текстом документа, підставою для його розробки є впровадження нових послуг і технологій з продажу проїзних документів при перевезенні пасажирів залізничним транспортом. «Ухвалення акту спрямоване на захист прав споживачів, поліпшення умов їх обслуговування й врегулювання питань, пов’язаних з якісним наданням послуг при користуванні залізничним транспортом», — наголошується в документі. Так, плата за послуги з оформлення єдиних проїзних документів (комісійний збір) стягується лише за проїзні документи на виїзд з пункту первинного виїзду.

Фінансовий сектор на 30% частіше став користуватися поштовими послугами

На 30% збільшиться попит на поштові послуги в Україні з боку фінансового сектора, про це на круглому столі на тему «Ринок поштових послуг для ключових галузей бізнесу» повідомила директор компанії ВПС Людмила Силантьєва. Як зазначає експерт, це пов’язано як з посиленням вимог щодо збереження персональних даних, так і з поліпшенням програм лояльності фінансових компаній. «Відправлення сповіщень, рахунків, комерційних пропозицій, платіжних карт тощо — регулярно з персональним зверненням — це європейська норма, до якої наближаються наші фінансові структури», — говорить експерт. В Україні зріс попит на послуги з доставки бандеролей і посилок з боку інтернет-магазинів. Експерти стверджують, що, користуючись послугами аутсорсерів (операторів ринку поштових послуг) інтернет-магазини здатні збільшити дохід від 20% до 30% — за рахунок розширення географії постачань, поліпшення сервісу доставки товарів, зменшення повернень тощо. Експерти звернули увагу на збільшення попиту передпоштових послуг від організацій сфери ЖКГ. Ще одна важлива тенденція підвищення попиту на ринку поштових послуг — позитивне зростання в дистанційних продажах, що безпосередньо впливає на зростання обсягів ринку, оскільки оператори дистанційної торгівлі є одними з основних клієнтів галузі. Порівняно з початком 2012 року, активність поштових відправлень в Україні зросла на 30% і, прогнозовано, в ІV кварталі цього року зростання становитиме 40%. Експерти відзначають, що збільшення зростання поштових послуг слід пов’язувати з впровадженням нових технологій упаковки й удосконаленням обробки повернень пошти, повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».

Рада спростила процедуру закриття бізнесу для суб’єктів малого бізнесу

Верховна Рада спростила порядок проведення податкових перевірок при здійсненні процедури припинення підприємницької діяльності для фізичних осіб — підприємців, що не використовують найнятих працівників. За ухвалення в цілому відповідного законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо проведення перевірок у зв’язку з припиненням за заявним принципом підприємницької діяльності фізичних осіб — підприємців, які не мають найнятих працівників» (№11005) проголосувало 267 депутатів. За словами голови Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової й митної політики Віталія Хомутинника, цей законопроект є базовим, він поєднав шість законопроектів, поданих урядом і народними депутатами України, а саме законопроекти № 9528, № 10068, № 10225, № 10673, № 11120 і № 11005. Базовий законопроект, за словами депутата, передбачає впорядкування пільг зі сплати податку на доходи фізичних осіб сільгоспвиробниками, зокрема сільгоспкооперативами. «Для поліпшення інвестиційного клімату вдосконалюється процедура сплати податків при виконанні угод про розподіл продукції», — зазначив Хомутинник.

Із держбюджету виділять 80 мільйонів гривень для заводу з виробництва ядерного палива

Верховна Рада вирішила виділити 80 мільйонів гривень із загального фонду державного бюджету на 2012 рік для наповнення статутного капіталу держконцерну «Ядерне паливо» та подальшої купівлі акцій додаткової емісії ПАТ «Завод з виробництва ядерного палива». Кошти будуть виділені в рамках державної цільової програми «Ядерне паливо України». У цілому на цю програму в держбюджеті-2012 закладено 97,678 мільйона гривень. Нагадаємо, що акціонери ПАТ «Завод з виробництва ядерного палива» (ЗВЯП) на зборах 16 липня вирішили збільшити статутний капітал на 160 мільйонів гривень — з 1,5 мільйона гривень до 161,5 мільйона гривень. Розміщення акцій проводиться пропорційно частці акцій, належать акціонерам, і не передбачає збільшення їхньої частки в статутному капіталі товариства. На сьогодні, контрольний пакет ПАТ належить держконцерну «Ядерне паливо», 50% — 1 акція — російському «ТВЕЛ». За словами віце-президента «ТВЕЛ» Василя Константинова, фінансування будівництва в Україні заводу з фабрикації ядерного палива на 70% буде здійснено за рахунок позикових коштів, 30% фінансувань забезпечать українські та російські акціонери. Загальна кошторисна вартість будівництва об’єкту становить 2, 362 373 мільярда гривень (перший етап — 1, 531823 мільярда гривень, другий — 830,55 мільйона гривень).

За захоронення неперероблених побутових відходів штрафуватимуть

Верховна Рада України встановила штрафи за порушення вимог поводження з побутовими відходами. За відповідний закон у вівторок проголосували 249 депутатів. Відповідно до закону, захоронення неперероблених побутових відходів каратиметься стягненням штрафу з громадян — від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; з посадових осіб і підприємців — від 50 до 100. За повторне здійснення тих самих дій протягом року штраф збільшується: з громадян — від 80 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; з посадових осіб і підприємців — від 100 до 200.

Газета: 
Рубрика: