Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ЕКОНОМIКА

7 жовтня, 1999 - 00:00

«Сибірський алюміній» поки не купує акції ЗАлКу

«Сибірський алюміній» поки не має наміру купувати акції Запорізького алюмінієвого комбінату, повідомив Українським новинам віце-президент компанії Герман Ткаченко. За його словами, «Сибалюміній» збирається працювати з ЗАлКом у рамках підписаного 18 серпня протоколу. Відповідно до протоколу, «Сибалюміній» і Запорізький алюмінієвий комбінат мають намір співробітничати в області постачання бокситів, виробництва глинозему, алюмінію, фольги, модернізації електролізного виробництва, купівлі алюмінію, сплавів і кристалічного кремнію.

Інфляція у вересні — 1,4 відсотка

Інфляція в Україні у вересні становила 1,4%, з початку року — 10,1%. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомили в Держкомстаті. У липні в Україні була зафіксована дефляція в розмірі 1%, в серпні рівень інфляції становив 1%. За даними Держкомстату, ціни на продовольчі товари у вересні зросли на 2,2%, з початку року — на 10,8%, ціни на непродовольчі товари знизилися на 0,8%, з початку року вони зросли на 7,0%. Зростання цін (тарифів) на платні послуги в цілому становило 1,5% (з початку року — 10,7%).

Земельні ділянки знайшли 1000 хазяїв

Понад 1000 підприємств України вже одержали у власність свої земельні ділянки, заявив керівник проекту «Приватизація земель несільськогосподарського призначення» (УКРелс) Луїс Феро.

За його інформацією, в середньому в Україні щодня шість підприємств приватизують свої земельні ділянки; при цьому до місцевих бюджетів від приватизації щодня надходить у середньому 120 тис. грн.

За два роки реалізації проекту, наголосив він, «економічні реалії пересилили ідеологічні побоювання», і тепер майже не лунають аргументи щодо неприпустимості продажу української землі як національного надбання. За словами президента американської компанії «Кемонікс Інтернешнл» — виконавця проекту «УКРелс» Терстона Тіла, реалізація проекту «демонструє людям, що продаж землі підприємств законний і реальний».

Як заявив Л.Феро, третій рік реалізації проекту «УКРелс» буде останнім. За цей час передбачається створити в Україні систему іпотечного кредитування підприємств банками під заставу земельних ділянок цих підприємств, повідомляє УНІАН.

Банки розпочали звіряння коштів

Згідно з міждержавними домовленостями між Україною та Росією щодо погашення валютної заборгованості перед юридичними особами, Укрексімбанк, Промінвестбанк, АПБ «Україна» та Укрсоцбанк розпочинають звіряння залишків валютних коштів підприємств та організацій України, заблокованих на рахунках у колишніх відділеннях Зовнішекономбанку СРСР. Підприємствам та організаціям — власникам заблокованих валютних коштів необхідно звернутися до банківської установи на території України, в якій залишився заблокований валютний рахунок, та офіційно підтвердити номер і суму коштів на ньому за видами валют, а також дати згоду на звіряння цих рахунків із Зовнішекономбанком.

Звіряння залишків валютних коштів юридичних осіб України, що надійшли на їхні рахунки в Зовнішекономбанку до 1 січня 1992 р., проводитиметься протягом шести місяців — до 31 березня 2000 року.

Податкова зриває контракти «Авіанту»

Державна податкова iнспекцiя Ленінградського району Києва надіслала в Державний експортно-імпортний банк інкасове доручення щодо зняття з валютного рахунку завода «Авіант» 1 13 тис. 236 доларів на користь бюджету. Таке рішення може зірвати виконання контрактів між авіазаводом та Індією. Як повідомили УНІАН у податковій iнспекцiї, воно було зумовлене несплатою підприємством недоїмки за податковими зобов'язаннями. На авіазаводі підтвердили цю інформацію, а також поінформували, що генеральний директор підприємства О.Харлов надіслав урядові листа, в якому просить сприяти скасуванню рішення податкової інспекції. Як сказано в листі, таке рішення зриває поставки «Авіантом» літакопродукції на загальну суму $1,9 млн. відповідно до контрактів, укладених між заводом та Військово-повітряними силами Індії, і призведе до повної зупинки підприємства на невизначений термін, оскільки всі надходження будуть «блоковані податковою адміністрацією».

Запаси вугілля у 1,5 раза менші

Запаси вугілля на теплових станціях на 1 жовтня становили близько 2900 тис. тонн, що на 1650 тис. тонн менше, ніж на цю дату минулого року, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна. За період з 23 до 29 вересня обсяг постачання вугілля підприємствами Мінвуглепрому був на рівні 596 тис. тонн.

Середньодобовий план постачання — 100 тис. тонн — не виконано. Фактично постачалося по 85,1 тис. тонн вугілля на добу.

Найбільш критична ситуація з вугіллям склалася на Ладижинській ТЕС — 23 тис. тонн при середньодобовому споживанні 12 тис. тонн, на Бурштинській ТЕС — 27,8 тис. тонн (10 тис. тонн) і Вуглегорській ТЕС — 50 тис. тонн (12 тис. тонн). На Луганській, Старобешівській, Слов'янській, Курахівській, Зуєвській і Ладижинській ТЕС станом на початок жовтня запасів мазуту вже не залишилося.

Цього року винограду буде більше

Валовий збір винограду 1999 року становитиме 320—330 тис. тонн, що на 30—40 тис. тонн більше, ніж було зібрано 1998 року, повідомив перший заступник голови Комітету із садівництва, виноградарства і виноробної промисловості України Петро Білий. 1998 року валове виробництво винограду становило 290 тис. тонн у всіх категоріях господарств. Сьогодні в Україні площа, відведена під виноградники, становить 111 тис. га, в т. ч. у населення — майже 10 тис. га; під сади — 330 тис. га в суспільному секторі і 150 тис. га в населення.

За 9 місяців 1999 р. експорт виноградних вин з України збільшився на 15% порівняно з аналогічним періодом минулого року і становив 101 тис. декалітрів. За словами П. Бiлого, водночас за звітний період знизився експорт шампанських вин приблизно на 15%, і за 9 місяців він становив 126 тис. декалітрів. Експорт коньяку за зазначений період становив 1 тис. декалітрів (1998 р. коньяк з України не експортувався). Як відзначив П.Білий, зниження експорту шампанських вин, які здебільшого постачалися в Росію, пов'язується з тим, що останнім часом українським виробникам стало невигідно експортувати свою продукцію в РФ через запроваджені в цій країні митні збори. Сьогодні, за словами П.Білого, Україна виробляє 240 сортів виноградних вин — від ординарних сухих до міцних, на зразок «Хересу». У середньому на душу населення випускається 16—18 літрів вина, тоді як у Франції цей показник становить 126 літрів на людину, а в Італії — 140 літрів, повiдомляє УНIАН.

Газета: 
Рубрика: