Експортне мито на соняшник — на рівні 23 відсотків
Верховна Рада ухвалила закон, що встановлює 23 -відсоткове мито на експорт олійних — соняшнику, льону, рапсу. Закон діятиме до 1 липня 2002-го року. Кабміну доручено щомісяця встановлювати мінімальні (індикативні) ціни на олійні, які не можуть експортуватися за ціною нижче від індикативної.
Голова асоціації «Укролія» Людмила Зінченко сказала Українським новинам, що 23-відсоткове мито дозволяє вигідно експортувати соняшник. «За нашими розрахунками, саме 30%, а точніше 27-відсоткове мито, потрібно розцінювати як стимулюючу внутрішню переробку. При 23% експорт буде, як і раніше, досить активним», — вважає Зінченко. Урожай соняшнику цього року очікується близько 2,5—2,8 млн. тонн. Україна експортувала 908 тис. тонн соняшника (1997 р. — 786 тис. тонн).
Складання автомобілів розпочнеться 20 вересня
На СП «АвтоЗАЗ-Деу» йде підготовка до вересневого складання автомобілів. Графік роботи виробничих цехів побудовано таким чином, щоб дотримуватися технологічної послідовності виготовлення деталей і вузлів. Допоміжні цехи в основному завершать роботу на початок пуску складального цеху — до 20 вересня. Буде виготовлено 1400 машинокомплектів, необхідних для виконання виробничої програми вересня і жовтня, повідомляє прес-служба «АвтоЗАЗ-Деу».
Серед лідерів на картковому ринку
Компанія «Visa International», світовий лідер у сфері споживчих платежів (її обіги перевищують сукупні обсяги всіх інших найбільших систем платіжних карток і сягають $1,4 трильйона щорічно) розповсюдила повідомлення про те, що Україна разом із країнами Балтії та декількома державами СНД увійшла до десятки ринків, де найдинамічніше розвивається цей вид послуг. В означеній групі ми посідаємо третє місце за кількістю наявних платіжних карток Visa — 112 тис. Україну тут випереджають лише Естонія — 353 тис. та Литва — 115 тис., однак є підстави вважати таке відставання тимчасовим — хоча б через неспівставні чисельність населення в наших країнах і потенційні можливості стати власниками карток.